KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Demirciyazısı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979637
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6533 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
1. İCRA DAİRESİ

2018/6533 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Demirciyazısı Mahalle/Mevki 5092 Ada, 2 Parsel, 2.kat4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yaklaşık 125m kuzeyinde Şht. Piyade Astb. Serkan Ciddioğlu Caddesi, yaklaşık 150m güneybatısında Hürriyet Yeniköy Cami, yaklaşık 350m kuzeydoğusunda Hayriye Dabanoğlu İlkokulu ve yaklaşık 500m doğuda Kayseri Asri Mezarlık bulunmaktadır. Şehrin güneybatı bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 3500m uzaklıktadır. Taşınmazın yeri ve konumu itibari ile Şehir merkezi içinde kalmakta olup etrafında kendine benzer yapılar bulunmaktadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda bulunmaktadır.Ana yapı betonarme karkas olup bodrum+zemin+11 normal kattan oluşmaktadır.Yapı site içinde yer almakta olup sitenin doğu cephesindeki binadır. Sitenin etrafı beton duvarlar ile çevrili ve kuzey cephesinde ortak olarak kullanılan otopark vardır. Yapının ana giriş kapısı doğu cepheye bakmakta giriş kapısına 8 adet mermer kaplı merdiven ile ulaşılmakta ve giriş kapısı özel tasarım çelik kapıdır. Giriş holünde alüminyum doğrama rüzgârlık kapısı bulunmakta, giriş hol zemini ve duvarları granit seramik, tavanı ise alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Kat hol ve merdiven kovası zeminleri seramik,duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır. Binanın her katında 2 daire toplam 22 mesken ve bir adet görevli dairesi vardır. Yapı çift asansörlü, çatılı, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 7-8 yıllıktır.Satış konusu daire 2. katta olup brüt alanı 160,00 m2 net alanı 125,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Satış konusu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo,tuvalet-lavabo ve 3 balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazda salon ve odaların zemini laminat parke geri kalan antre ile mutfak ve ıslak hacimli yerler seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana fayans diğer duvarlar ise saten alı üzeri saten boya ile boyadır.Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel ve pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Mutfak tezgâhı çimstone olup üstünde ve altında laminat dolaplar mevcuttur. Mutfak üst dolabı ile tezgâh arasındaki duvar cam seramik kaplıdır.Bir balkonu pvc ile kapatılmış, diğer bir balkonu ise mutfağa dâhil edilmiştir. Taşınmaz bireysel doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kuzey-batı-güney olmak üzere 3 cephelidir.
Adresi : Yeniköy Mahallesi, Zeren Caddesi, Sultan Konağı, B Blok, No:8/4 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 3.877 m2
Arsa Payı : 4/190
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6533 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126,127)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR