KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Belsin'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091864
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KEYKUBAT MAH. / BELSİN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ


2019/45 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Keykubat Mahallesi, 2406 Ada, 20 Parsel, 634,79 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan apartmanın 2. Katında bulunan 9 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 4/150 hissedir. Taşınmaz arsası Şehit Büyükelçi Hasan Esat Işık Bulvarına 50 metre, Şehit Aziz Özkan Orta Okuluna 70 metre, Selimiye Camiine 175 metre, Kayseri Şehirler arası Otogarına 1 km, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 8,80 km uzaklıkta konumlanmıştır. Bu arsa üzerinde bulunan Basın Sitesi B Blok apartamnı ise bodrum+zemin+9 normal kattan oluşan betorname karkas taşıyıcı sistemli, her katında 4 daire bulunan, ahşap oturtma çatılı, doğalgaz tesisatlı, kalorifer ile ısıtılan,asansörlü,4 C yapı sınıflı, %20 yıpranma oranlı bir binadır. Bağımsız bölüm 140 m2 brüt, 110 m2 net alanlı, 3 oda 1 salon,WC, mutfak,banyo, antre, balkon mahallerinden oluşan,çelik giriş kapılı,ahşap iç kapılı, PVC pencereli, normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, normal mekan duvarları alçı sıva üzeri boyalı, doğu güney cepheli olup bu yönlerden doğal ışık alan bir dairedir.Taşınmaz belediye kamu ve özel sektör hizmetlerinden yararlanmakta olup, daha fazla ayrıntılı bilgi için dosyamız bilirkişi raporundan müracaat ederek bakılabilir.
Adresi : 30 Ağustos Mah. Şehit Büyükelçi Hasan Esat Işık Bulvarı Basın Sitesi
B Blok Apartmanı No:18/9 Melikgazi/ Kayseri
Yüzölçümü : 634,79 m2 Brüt : 140 m2 Net: 110 m2
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Melikgazi Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda, düz topografyalıdır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR