KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Alpaslan'da 80 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941860
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
: 80
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/67 Esas
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2018/67 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili Melikgazi İlçesi Alpaslan Mah.3068 ada 4 parselde kayıtlı 3 kat 9 nolu bağımsız bölümlü taşınmaz şehir içinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 2650 M2 uzaklıktadır. yapıda tek asansör bulunmakta olup katta 3 daire toplam 25 mesken vardır ana yapı betonarme karkas yapı olup Bodrum+zemin+7 normal kattan oluşmaktadır Giriş kapısı Kuzeydoğu Cepheye Bakmakta ve 5 adet mermer kaplama merdiven ile ulaşılmaktadır yapı çatılı dış cephesi sıva üstü akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır yapının yaşı yaklaşık 15-20 yıllıktır.Satışa konu daire 3.katta olup brüt alanı 105,00 m2 NET ALANI 80,00 M2 alanlı olarak inşa edilmiştir satış konusu taşınmaz 2 oda1 salon mutfak,atre,banyo,balkon,ve tuvalet-lavabodan oluşmaktadır. salon odalar ve atre zeminleri laminat parke olup tuvalet mutfak banyo zeminleri seramiktir mutfak üstü dolabı ile tezgah arasındaki duvar fayans kaplıdır mutfak balkonu duvarı kırılarak mutfaga katılmıştır.Taşınmaz merkezi dogalgaz sistemi ile ısıtılmaktadir Taşınmazın cephesi Güneydoğu cephelidir.Ayrıntılı bilği Bilirkişi Raporunda Mevcuttur.
Adresi : Alpaslan Mah.Sivas Bulv.Yeşil Köşk Apartmanı No:120/9 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.005,00 m2
Arsa Payı : 36/1005
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kaldığı görülmüştür
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz,İpotek V.b
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR