KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Alpaslan'da 180 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909509
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
: 180
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4982 Esas
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/4982 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN-Özellikleri :

Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Alpaslan Mah. 2269 Ada, 16 Parsel, ana taşınmaz niteliği kargir apartman ve arsası olan, 7. kat, B Blok, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken; 04/10/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre : Taşınmazda kat irtifakı tesisi kurulmu, taşınmazın üzerinde iki girişli binanın inşa edilmiş, taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiş olduğu, bağımsız bölümün, bodrum kat+zemin kat+14 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş tahminen 20-25 yıllık, iki girişli olup her girişinin bir normal katında ikişer adet mesken daire bulunan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli ve her girişi çift asansörlü, bir binanın B giriş 7. katındaki 14 nolu mesken daire olduğu, brüt alanından hareketle 180 m2 net alanlı olan bağımsız bölümün, 4 oda+salon+mutfak+banyo+duş+lv&wc+antre+hol+2 balkondan oluştuğu, güney-batı-kuzey yönlere üç cephesinin bulunduğu, bağımsız bölümün; iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısının çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardan olduğu, zeminlerinin salon ve 1 odada lamine parke, 3 odada laminat parke, diğer yerlerde seramik kaplamalı olduğu; duvarlarının, ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, antrede alçı sıva üzerine duvar kağıdı kaplamalı, salon ve odalarda alçı sıva üzerine duvar kağıdı kaplama ve saten boya kombinli olduğu tavanlarına dekoratif uygulamalar yapılmış olduğu, mutfaz tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu, antrede vestiyer dolabının bulunduğu, lavabo dolaplarının yapılı olduğu, mutfaktan çıkılan balkonunun pvc doğramadan camekan ile kapatılarak mutfağa katılmış olduğu, kentsel kamu hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu bildirilmiş, ayrıntılı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcut olup, ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcut olup müracaat halinde öğrenilebilir.

Adresi : Alpaslan Mah. Kızılırmak Cad. N.75 Kuğu Sitesi B Blok K.7 D.14 Melikgazi / KAYSERİ

Yüzölçümü : 3.794,76 m2 Arsa Payı : 66/3792Borçlunun Hissesi : TAM

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde 13 katlı konut alanı olarak imara ayrılmıştır. Kıymeti : 650.000,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi, haciz,ipotek,Y.P.TA:12/06/1995 beyan şerhi vardır

1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 09:45 - 09:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları : *** Borçlunun taşınmazdaki TAM hissesi satışa çıkartılmış olup;

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/lar haricindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR