KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Alpaslan Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960399
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11724 Esas
Muhammen Bedeli
:
560,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2018/11724 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kayseri ili Melikgazi ilçesi Alpaslan mah 3028 ada 4 parsel 1.543,00m² yüzölçümlü bahçeli kargir apartman nitelikli ana taşınmazda bulunan 60/1542 arsa paylı 2. kat, 8 bağımsız bölüm, mesken vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Ana bina bodrum kat + zemin kat + 12 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Yapının iki tarafı beton duvarlarla çevrilidir. Binanın her katında 2 daire toplam 24 mesken ve zemin katta dükkanlar yer almaktadır. Yapı çatılı, tek asansörlü, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalı ve yaklaşık 24-25 yıllık bir yapıdır. Satışa konu mesken brüt alanı 240m², net alanı 180m²'dir. Taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet-lavabo, antre, gece holü, kiler ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar lake kaplama amerikan panel, pencereler ve balkon kapıları ısıcamlı pvc'dir. Salon ve 3 adet odaların zemini laminant parke, bir odanın zemini ise ahşap parkedir. Mutfak anter ve ıslak hacimli yerler ise mermer kaplamadır. Antre, salon, mutfak ve oturma odası duvarları ile diğer odaların bir cephesi saten alçı üzeri duvar kağıdı, tuvalet ve banyoların tavanları pvc ile ters tavan, diğer tavanlar ise alçıpan ile spot ve gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Salonun bir tarafı yüksek döşeme yapılmış olup ayrıca salonda şömine bulunmaktadır. Balkonlar pvc ile kapatılmış, banyoda duşakabin yer almaktadır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Cephesi güney - doğu - kuzey olmak üzere 3 cephelidir. Taşınmaza kuş uçuşu yaklaşık 100m güneyde Özderici İlkokulu, yaklaşık 100m kuzeybatısında Sivas Bulvarı, yaklaşık 225m doğusunda Org. Eşref Bitlis Blv. Ve yaklaşık 250m günedoğusunda Kayseri Park alışveriş Merkezi Bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 2500m uzaklıkta olup yer ve konum itibariyle şehir merkezi içinde kalmakta, etrafında yeni yapılaşmalar ve kendisine benzer yapılar yer almaktadır. Bölge olarak üst düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmakta, dolayısıyla kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumdadır. İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında 1,60 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Adresi: Alpaslan Mah. Bahar Cad. Kandil Apt. No:33/3 Melikgazi / KAYSERİ
Kıymeti : 560.000,00 TLKDV Oranı : % 18Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir/dosyasında
1. Satış Günü: 25/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri: Plevne Mah. Serin Sk. No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11724 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR