MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Marmaris Kemeraltı'nda 90 m² daire icradan satılıktır

MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155414
Şehir : Muğla / Marmaris
Semt-Mahalle : KEMERALTI MAH. / MARMARİS
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SAYFA 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4298 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARİS
1. İCRA DAİRESİ

2015/4298 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Marmaris İlçe, Muğla ili Marmaris ilçesi, Kemeraltı Mah. Dergahcivarı mevkiinde kain 229 ada 311 parselde kayıtlı 994,00 m2 yüzölçümlü arazi üzerindeki Üç Katlı İki Blok Kargir Apartman nitelikli ana taşınmaz üzerinde A Blok 1. Katta 1/12 arsa paylı Daire nitelikli 4 nolu bağımsız bölümün satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. Taşınmazın imar durumu 03.06.2017 onay tarihliMarmaris1 / 1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonunda T.A.K.S:0.30K.A.K.S: 0.90 Ayrık nizam 3 Kat Yapılaşma koşullarında ? Gelişme Konut Alanı? kullanımında kalmaktadır. Söz konusu taşınmaz Kemeraltı Mah. 216 Sokak , Bina No: 1, A Blok, 1. KatBağımsız Bölüm No: 4, 48700 Marmaris/MUĞLA adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz vaziyet planında da görüleceği üzere iki bloktan oluşan( A-B Blok) yapının A Bloğunun birincikatında dır. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, mutfak,banyo-wc den oluşan,ayrık nizamda yapılmış bir yapıdır. Salonunda şömine vardır. Arka kısımdaki balkon odaya dahil edilmiş vaziyette kullanımdadır. 4 nolu bağımsız bölümtoplam 90 m2 alana sahiptir.Zemini oda ve hol parkekaplama, duvarlar ve tavan plastik boyalı vepencereler aliminyum tek cam, dış kapı çelik, iç kapılar press panel, mutfak dolapları kaplama ahşap, tezgahıahşap, tezgah arası duvar seramik kaplamadır. Banyoda, lavabo, duş, klozet bulunmaktadır. Taşınmaz binayaklaşık 22 yaşındadır. Bina ve taşınmaz bakımlı durumdadır.Elektrikve suyu mevcut olup altyapısı tamdır. Ulaşım imkanları ve belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Marmaris Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Üstü Mezat Salonu - Kemeraltı Mah. 114. Sok. No:2 Marmaris / Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4298 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR