NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Nusaybin'de 3+1 daire icradan satılıktır.

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155246
Şehir : Mardin / Nusaybin
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / NUSAYBİN
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

NUSAYBİNİM 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/53 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
182,836 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:15
Satış Yeri
:
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu - Nusaybin/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NUSAYBİN İCRA DAİRESİ
2018/53 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : BİLİRKİŞİ RAPORU GÖRE;
TAPU KAYDI: Dosya içerinde bulunan tapu kaydı incelendiğinde kıymet takdirine konu Mardin İli Nusaybin İlçesi Kışla Mahallesi 639 ada 1 nolu parsel 10111.94m2 arsa vasıflı 16986/1855587 arsa paylı daire niteliğinde 34 nolu bağımsız bölüm borçlu adına tam hisse oranında kayıtlı olduğu görülmüştür.
GAYRIMENKULUN ÇAP, İSKAN, RUHSAT, ONAYLI PROJE BİLGİLERİ: Nusaybin Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünde yer alan imar paftası üzerinde konu mülkün bulunduğu parselin konumu teyit edilmiştir. Nusaybin Belediye Plan ve Proje Müdürlüğünden şifaen alınan imar durumuna göre konu mülkün bulunduğu Nusaybin Kışla Mah. Kalecik Sok. 639 ada 1 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut olarak 9 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.
BULUNDUĞU YER: Adres: Kıymet takdirine konu taşınmaz, Mardin İli Nusaybin İlçesi Kışla Mahallesi Kalecik Sok. Başak-Mungan Sitesi No:8/2 B blok 8. Kat Daire: 34 adresinde bulunmaktadır.
HALİ HAZIR DURUMU: Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu parsel: Nusaybin ilçesi Kışla Mah. yerleşim alanında taşınmaz konumu itibariyle elektrik, su, yol, ulaşım, PTT, altyapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan konut olan bir bölgedir. Zemin+8 katlı asansörlü dış cephesi kaplama yaklaşık 8 yıllık bir binadır. Kıymet Takdirine Konu 34 Nolu Bağımsız Bölüm, binanın 8. katında bulunmaktadır. İç duvarları sıvalı, boyalı, yer döşemesi seramik kaplama ve 3 oda 1 salon (3+1) durumundadır.
Kıymeti : 182.836,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : NUSAYBİN BELEDİYESİ MİTANNİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU - NUSAYBİN/MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/03/2020
NOT: İHALE İPOTEK ALACAĞI VE SATIŞ MASRAFLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK 120.000,00 TL ÜZERİNDEN BAŞLAYACAKTIR.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR