KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin/Kızıltepe'de daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961464
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / KIZILTEPE
: 135
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/751 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:50
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2018/751 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 101 Ada, 24 Parsel, TEPEBAŞ Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin ili kızıltepe ilçesi Tepebaşı mahallesi 101 ada /24 nolu parselin vasfı arsa olarak ayrılmış olunup.24 nolu parselin tapu alanı ise 1658,98 m2 olarak geçtiği ,Satışa konu olan 1 kat 8 nolu bağımsız bölümün vasfı ise meskendir. 2/210 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 15,80 m2 dir.
Satışa konu olan MARDİN İLİ kızıltepe İlçesi 101 ada /24 nolu parsel 1.kat 8 nolu bağımsız bölüm salon ,oturrma odası ,oturma odası balkonu ,Mutfak ,lw,wc ,Banyo ,yatak odası ,ebebevyn odası ,ebeveyn yatak odası balkonu,hol ,antre şeklinde 3+1 daire olarak planlandığı taşınmaz kızıltepe tapu müdürlüğünün projesinde anlaşılmıştır .Apartman asansörlüdür. Davaya konu taşınmazın bulunduğu binada asma kattan itibaren 2 blok girişi vardır Satışa konu olan 1 .kat 8 nolu bağımsız bölümün bulunduğu bloğun girişi ana girişi geçtikten sonra solda kalmaktadır. 1 .kat 8 nolu bağımsız bölüm 1 katta asansörden çıkarken solda kalmaktadır. Taşınmaz belediyenin elektrik,su,kanalizasyon ve toplu taşıma hizmetinin verildiği bir mevkide kalmaktadır.
Adresi : TepeBaşı Mahallesi 655 Sokak Carrefoursa Üstü Dış Kapı No:1 Girişte Solda Kalan Merdivenlerden A Blok Kat :1 No:3 De Olup Eski Hastane Caddesinde Banka Ve Okullara Yakın Mevkidedir.Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 135,63 m2
Arsa Payı : 2-210
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı şehir imar planında 8 katlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/751 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR