KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de arsa paylı (12/2013) daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048218
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : AŞİTİ MAH. / KIZILTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/582 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE İCRA DAİRESİ

2018/582 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 118 Ada, 13 Parsel, ALİMIŞMIŞ Mahalle/Köy, B BLOK 39 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin İli Kızıltepe İlçesi Alimışmış (Erikli ) Mahallesi 118 ada /13 parselin vasfı tapu kaydında arsa olarak geçtiği,13 nolu parselin tapu aLanı ise 9164,17 m2 dir. satışa konu olan b blok zemirkat 39 nolu bağımsız bölümün vasfı ise Mesken olarak ayrıldığı 12/2013 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı ise 54,63 m2 dir . 39 nolu bağımsız bölüm Salon, Salon balkonu, oturma odası, Mutfak, Mutfak Balkonu, lw, wc, banyo, ebeveyn yatak odası, ebeveyn yatak odası duşu, ebeveyn yatak odası balkonu, hol antre , çocuk odası şeklinde planlandığı taşınmazın kızıltepe tapu dairesindeki projesinden anlaşılmıştır. satışa konu olan taşınmaz B blok zemin katında bina girişinin sağ tarafında yer almaktadır. taşınmaz elektrik su kanalizasyon hizmetlerinin verildiği birmevidedir. taşınmazın zeminler ise seramik kaplı olup, penceleri pvcdir. mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu,duvarların sıvalı ve boyalı olduğu, oda kapılarının amerikandır. banyo ve wc seramik yapılı olduğu, elektrik ve su tesisatının yapılıdır.
Adresi : Aşiti Mah Robin Sokak Dunaysır Sitesi B /Blok Zemin Kat Mesken Cihanpol Hastanesine Yakın Konumdadır. Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 12-2013
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Şehir imar planında 10 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/582 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR