KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115513
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/791 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,494 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ


2019/791 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 71 Ada, 3 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin İli Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet mah 71 ad 3 nolu parsel vasfının tapu kaydında arsa olarak geçtiği, 3 nolu parselin tapu alanı ise 457,68m2 dir Satışa konu olan 7.kat 19 nolu taşınmaz MESKEN olarak geçmekte olup 50 /1410 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 16,23m2 dir .Satışa konu olan 7.kat 19 nolu bağımsız bölümün oda ve ve salon hacimlerinin zeminler laminat kaplamadır.Diğer mahallarin seramik kaplamadır.Duvar ve tavanlarboyalıdır. Islak hacimleride duvarlar ve zeminler seramik kaplamadır. Konu olan 19 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı olup 115 m2net ,132 m2 brüt alana sahiptir.Onaylı mimari projesine göre 3 oda ,1 salon, 1balkon,mutfak, wc ,banyo ve antre hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : CumhuryetMah Mardin Cadyolu ÜzeriaskerlikŞubesiKarşısı 932.Sokak H.ŞeyhmusApt Kat :7 No :19Kızıltepe -MardinKızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 50-1410
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 8 katlı konutaltı ticaretalanındakalmaktadır.binanın yapı tarzı betonermedir.
Kıymeti : 115.494,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otoparkbedeline ilişkintaahütname ,yönetim planı vardır.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/791 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR