KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097484
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 09.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/373 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Kızıltepe Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe /Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ

2019/373 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 323 Ada, 1 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre taşınmaz: mesken vasıflı 4. kat 15. nolu bağımsız bölüm, oturma odası, mutfak, mutfak balkonu Lw, Wc, Banyo, 3 adet yatak odası, yatak odası balkonu, hol, antre şeklinde planlanmıştır. Keşif sırasında taşınmazın kapısı mutfak dolap ve tezgahlarının yapılı olduğu, tavanlarda alçıpanların yapılı olduğu, duvarların sıvalı ve boyalı olduğu, elektrik ve su tesisatının yapılı olduğu, oda kapılarının ahşap daire kapısının çelik kapı olduğu gözlenmiştir. Dava kosunu taşınmaz 4. katta asansörden çıkarken asansörün sol çaprazında kalmaktadır. Taşınmaz Belediyenin elektrik, su, kanalizasyon ve toplu taşıma hizmetinin verildiği bir mevkide yer almaktadır.
Adresi :Yeni Mah., Urfa Cad., Özmet Sitesi B Blok Kat:4, No:15 Kızıltepe/Mardin
Yüzölçümü : 5.735,71 m2
Arsa Payı : 1/421
İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmaz şehir imar planında bitişik nizam (Konut altı Ticaret) 8 katlı konut alanında kalmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarmedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Kızıltepe Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe /Mardin -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/373 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR