KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin/Kızıltepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00998238
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : AŞİTİ MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 20.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4129 ESAS
Muhammen Bedeli
:
166,344 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 15:10
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ

2018/4129 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mardin ili, Kızıltepe ilçesi Hanikaharzem (Eroğlu)Mahallesi164 ada 3 parselde kain Blok 6. Kat 22 nolu bağımsız bölümmesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz Aşiti (Yenikent) Mahallesi 21. Cadde İkbal Apt.B Blok 6. Kat No: 22 Kızıltepe /Mardin adresinde yer almakta olup Toki caddesine havaalanına okul ve hastaneye yakın konumdadır. Satışa konu bağımsız bölüm mesken Salon,Oturma odası, Mutfak, Mutfak Balkonu, Lw, Wc, Banyo, Yatak odası, Yatak odası duşu, çocuk odası, salon balkonu, antre, gece holü şeklinde planlandığı tapu projesinden anlaşılmıştır. Taşınmaz keşif sırasında kapalı olduğundan içerisine girilememiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın doğalgaz tesisatının yapılı olduğu görüldü. Taşınmazın bulunduğu binanın her normal katında 4 daire bulunmakta olup satışa konu taşınmaz 6. kat 22 nolu bağımsız bölüm asansörden çıkarken sol tarafta kalmaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 3 yıllık olduğu tahmin edilmiştir. Bağımsız bölümün net alanının 138,35 brüt alanının 168,00 m2 olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Aşiti Mahallesi 21. Cad. İkbal Apt. B Blok Kat: 6 No: 22 Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 1.363,53 m2
Arsa Payı : 50/1530
İmar Durumu : Şehir İmar planında 7 katlı konut altı ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 166.344,64 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4129 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR