KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Kızıltepe'de 125 m² 2+1 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137885
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : İPEK MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 24.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
114,437 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:50
Satış Yeri
:
Kızıltepe Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe/Mardin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2020/160 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 587 Ada, 5 Parsel, İPEK MAH. Mahalle/Köy, birinci kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre satışa çıkartılan taşınmaz : Tapu kaydında zemin katta altı dükkan ve normal katta iki şerden sekiz daireli beş katlı kargir apartman olarak geçtiği, 5 nolu parselin tapu alanı ise 312,80m² olarak geçtiği, 2 nolu bağımsız bölümün vasfı ise Mesken olarak ayrıldığı 20/262 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 23.87m² olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın salon, oturma odası, mutfak, antre, Wc, banyo, 2 adet yatak odası ve geniş bir balkon şeklinde planlandığı Kızıltepe Tapu dairesindeki projesinden anlaşılmıştır. Keşif sırasında kapısı kapalı olduğundan içerisine bakılamamıştır. Bağımsız bölümün net alanı 125,62m², brüt alanı ise 141,50m²'dir. Konu taşınmazın yaklaşık 28 yıllık olduğu tahmin edilmiştir.
Adresi : İpek Mah. Viranşehir Yolu Üzeri Değer Apt. K:1 No:2 Kızıltepe/Mardin
Yüzölçümü : 312,80 m2
Arsa Payı : 20/262
İmar Durumu :İnşaat tarzı Bitişik Nizam konut altı ticaret 8 katlı konut alanında kalmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarmedir. Her için kat yükseklik maksimum 3.20m?dir.
Kıymeti : 114.437,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ''Yönetim Planı Belirtmesi Tesisi'' 22/10/2002 Tarih 2075 Yev. No İle
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Kızıltepe Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Önü Kızıltepe/Mardin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nın 127. Maddesi gereğince ilanın birer suretinin borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur adresin tapuda siciline kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer. Dosyamızla ilgili tebligatların geri gelmesi halinde Tebligat Yasasının 21/2 maddesine göre tebligat çıkartılmasına, mernis adreslerinin tespit edilememesi halinde ise Tebligat Kanunu'nun 35. Maddesine göre yapılmasına (ilgiliye daha önceden tebligat yapılmış bir adres bildirildiğinde ve ilgili taraf dosyaya başkaca adres bildirmemişse)

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR