MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Artuklu'da 4+1 daire icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096383
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : NUR (AKINCI) MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

MARDİN LİFE 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9157 ESAS
Muhammen Bedeli
:
122,280 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mardin Adliyesi İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ


2019/9157 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1133 Ada, 1 Parsel, NUR Mahalle/Köy, 49 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Mardin İliArtuklu İlçesi Nur Mahallesi1133 ada 1 parsel 3247.91m2 olup arsa niteliğindeki yer üzerindeki binada 13.kat 49 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde tam hisseli ve 10/590 arsa paylı olarak MUSTAFA SİNCAR adına kayıtlı yerin bedelinin hesaplanması tarafımızdan istenmektedir.Nur Mahallesi Devlet hastanesi karşısı 2103 sokak Mezopotamya evleri olduğu tespit edilmiştir.
Birlikte götürdüğümüz paftasından, komşu, sabit ve değişmez noktalardan istifade ederek, kıymet takdirine konu taşınmazları Mezopotamya evleri13. kat 49 nolu mesken yer aldığı Mardin İli Artuklu ilçesi Nur Mahallesi, 1133 ada 1 nolu parseli mahalline aplike ettik.
Taşınmazın yer aldığı bina 3.247,91 m² büyüklüğündeki arsa üzerine konumlanmış olup 2 Bodrum+ Zemin+13 Normal kat olarak apartman inşa edilmiştir. Değerleme konusu taşınmaz blok nizam, 14 kat müsaadeli, konut alan imar lejandı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Nur Mahallesi Devlet hastanesi karşısı 2103 sokak Mezopotamya evleri olduğu yerdir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde taşınmaz 180m² olarak belirlenmiştir.Konu taşınmaz 1 Salon, 4 Oda, Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü ile, 2 adet balkonu vardır. Evin duvarları sıvalı ve boyalı olup ıslak zeminler seramik kaplıdır. Salon ve odaların zeminleri yapılmamış olup, iç kapılar takılmamıştır.. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tabanı seramik kaplıdır Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1133 Ada, 1 Parsel, NUR Mahalle, 49 nolu bağımsız bölüm 13.kat
Yüzölçümü : 180 m2
Arsa Payı : 10/590
İmar Durumu : blok nizam, 14 kat müsaadeli, konut alan
Kıymeti : 122.280,00 TL
KDV Oranı : %18 (Alacaklı Banka alacağa mahsuben aldığında İpotekli taşınmaz olduğundan KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca muaf)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mardin Adliyesi İcra Müdürlüğü
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere teblig yerine kaim olunur."

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9157 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR