MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin-Artuklu'da 2+1 daire icradan satılıktır

MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096188
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : DİYARBAKIR KAPI MAH. / SAVURKAPI
Oda Sayısı : 2+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/71 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
131,588 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MARDİN İCRA DAİRESİ

2017/71 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1107 Ada, 6 Parsel, DİYARBAKIRKAPI Mahalle/Köy, fırfara Mevkii, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Mardin İli Artuklu Diyarbakırkapı Mahallesi 1107 ada 6 parsel 1594,01 m2 olup arsa niteliğindeki binada B blok teras kat 13 nolu bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz, Abdulkerim ADAM adına tam hisselidir. Hazırlanan bilirkişi raporuna göre; Mesken Yenişehir mah barış caddesi askeri lojmanları arkası No: 28 bilbay apartmanında olduğu anlaşılmıştır. Paftasından, komşu, sabit ve değişmez noktalardan istifade ederek, satışa konu taşınmaz teras. Kat 13 nolu mesken yer aldığı Mardin İli Artuklu ilçesi Diyarbakırkapı Mahallesi 1107 ada 6 nolu parseli mahalline aplike edilip, uygunluğu sağlanmıştır. Tapu kaydı, çapı, krokisi, yerine aynen uymaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina 1594,01m² büyüklüğündeki arsa üzerine konumlanmış olup 2 blok Zemin kat+ 6 Normal kat olarak apartman inşa edilmiştir. Taşınmaz bina girişine göre sol ön cephede kalmaktadır. Yakınında alışveriş merkezleri ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolay merkezi yerdedir. Projede yapılan inceleme neticesinde taşınmaz brüt 115 m² - net 106 m² olarak belirlenmiştir.
Konu taşınmaz 1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü ile, teras balkonu vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Mardin İli, Artuklu İlçesi, Diyarbakırkapı Mah. Fırfara Mevkii, 1107 Ada, 6 Parsel, Teras Kat, B Blok, 13 Nolu Bağ.böl.
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 8/330
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Değerleme konusu taşınmaz Blok nizam, 7 kat müsaadeli, konut+ticari alan imar lejantı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir.
Kıymeti : 131.588,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR