ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maraşal Çakmak Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891418
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MARAŞAL ÇAKMAK MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4955 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
126,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4955 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 44 Ada, 13 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, bodrum kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın adresi ; Maraşal Çakmak Mah. Şehit Ali Çalışır sk. no:27/1 Sincan /Ankara'dır. Ana taşınmaz 790 m² arsa üzerinde, site içerisinde yer almaktadır. Site içindeki binalar çok katlı apartman tarzında inşa edilmiştir. Her bina 5 katlı olup, toplam 7 blok ve 94 bağımsız bölüm bulanmaktadır. Çevresi duvar üzeri demir parmaklık ile çevreli, bahçe zemini çim, toprak kaplamadır. Binalar arasındaki yollar beton zemindir. Site girişinde güvenlik bulunmamaktadır. Site dahilinde sosyal alan bulunmamaktadır. Bağmsız bölümün bulunduğu bina 3A yapı sınıfında, betonarma tarzında 5 katlı ve bodrum + zemin + 3 normal katlardan oluşmakta ve toplam 9 bağımsız bölüm içermektedir. Binanın 1. bodrum katında 1 mesken, zemin katından 3 normal katına kadar her katta 2 mesken bulunmamaktadır. Bina girişi zemin katında güney yönünden sağlanmaktadır. Bahçe zemini çim, toprak zemin, çevresi demir parmaklık ile çevrilidir. Giriş kapısı demir profil doğrama, dış cephesi kaplama üzeri akrilik boya dekorludur. Giriş holü zemini ve merdivenleri mozaik, duvarları plastik boya, tavanı alçı, üzeri plastik boya kaplıdır. Korkuluk ve küpeşteleri demir doğramadır. Binada, sesli diafon sistemi bulunmaktadır. Mesken nitelikli 1 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda bodrum katta, bina grişiine göre sol ön konumda yer almaktadır. Güney ve Doğu cephelidir. Yaklaşık 124m²net kullanım alanlı (Brüt 142 m²) salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc, antre, hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapası çelik kasalı ahşap kanatlı, iç mekan kapı kasa ve kanatları ahşap penceleri PVC doğramadır. Antre zemini seramik, duvarları plastik boya, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Salon zeminleri laminat, duvarları plastik boya, tavanları plastik boya dekorludur. Oda zeminleri laminat, duvarları plastik boya dekorludur. Mutfak zemini, seramik, duvarları plastik boya, tavanı plastik boya kaplamadır. Mutfakta laminat kapaklı dolaplar ve mermer tezgah bulunmaktadır. Wc ve banyo zemini seramik, duvarları fayanskaplamadır. Banyoda duş takımı bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları demir profildir. Salon ve odalar tasarruflu ampul ile aydınlatılmaktadır. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır. salon ile hol arasındaki kapı iptal edilmiş, banyo ile hol arasındaki duvar kaldırılarak yerine PVC panel konulmuştur. Brüt alanında değişiklik oluşturmamaktadır. İç yapısı fiziksel olarak çok olup, yenileme ihtiyacı bulunmaktadır.
Adresi : Maraşal Çakmak Mah. Şehit Ali Çalışır sk. no:27/1 Sincan /Ankara'dır.
Yüzölçümü : 790,00 m2
Arsa Payı : 1/17
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 126.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4955 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR