MANYAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manyas Çal Mahallesi'nde kargir ev ve arsa icradan satılıktır

MANYAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961947
Şehir : Balıkesir / Manyas
Semt-Mahalle : ÇAL MAH. / KAYACA
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MANYAS''IN SESİ 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/85 talimat
Muhammen Bedeli
:
52,100 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
MANYAS BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU MANYAS BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANYAS
İCRA DAİRESİ
DOSYA NO :2016/85 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Manyas İlçesi Çal Mahallesi Köyiçi Mevkii 47 parselde kayıtlı, TAM HİSSE Tapu kaydına göre Kargir Ev ve Arsa vasfında, 3.270 m² alana sahip, ön cephede 135 m2 tuğladan yığma ahır ve arka bahçede zeminde taşınmaz üzerinde 85'er m² yapı alanı bulunan 2 adet kargir ev vardır.Ahır tuğladan yığma olup ,ahşap çatı üzeri kiremit kaplıdır.Evler tuğladan yığma ,demir kapılı, aluminyum ve pvc çerçeveli olup çatıları kiremit kaplıdır.Evler çok eski ve bakımsız durumdadır.taşınmaz içerisinde ayrıca içerisinde 1 adet çam, 1 adet meşe, 1 adet nar, 1 adet erik ve toplamda değişik yaş ve çeşitlerde 8 adet ağaç vardır.Bakımsız ve dikim normlarına uygun olmadığından ekonomik değeri yoktur.
Yüzölçümü : 3.270 m2
İmar Durumu :Manyas Belediye Başkanlığının 03/04/2018 tarih ve 450 sayılı yazısına göre ayrık nizam 2 kat kırsal yerleşik alan kullanımında olup alt ölçekli planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 52.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Takyidatlardaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : MANYAS BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU MANYAS BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/85 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR