MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Manisa/Yunusemre'de tripleks mesken icradan satılıktır

MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094806
Şehir : Manisa / Yunusemre
: 140
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/340 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
575,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 4. İCRA DAİRESİ
2018/340 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 154 Ada, 6 Parsel, MURADİYE Mahalle/Köy, ZEMİN KAT +1 ÇATI KATI TRİPLEKS MESKEN. Dış giriş kapısı çelik kapı olup zemin katta salon açık mutfak wc hol ile ön ve arkada balkon mevcuttur. 1. katta iki oda hol banyo ile ön ve arkada balkon mevcuttur. çatı katında 1 oda hol açık mutfak ile ön ve arkada teras balkon vardır. mutfak hazır mutfaktır. tezgahı granit olarak yapılmıştır. duvar ve tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. salon ile odalar laminant parke, hol ve mutfak döşemeleri granit döşemedir. Daire iç kapıları ahşaptır, üst kata çıkış merdiveni betonarme, kaplaması mermerdir, alaminyüm korkuluğu mevcuttur. Camlar PVC olup ısıcamlıdır. binanın doğalgaz kutusu yapılı olup iç tesisatı tamamlanmış ve panel radyatörleri takılıdır ancak doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. elektirik ve suyu mevcuttur. Net kullanım alanı 140 m2'dir.
Adresi : Muradiye Mahallesi 6. Sokak Lalezar Konutları No 21 N 14. Blok Zemin
+1+2. Kat Tripleks Villa Yunusemre / MANİSA
Yüzölçümü : 140 m2 (NET)
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : KONUT ALANI OLUP T.A.K.S.=0,20 E:0,50 HMAX:3 KAT
YAPILAŞMA ŞARTLARINDADIR.
Kıymeti : 575.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/340 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR