MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Manisa Yunusemre'de dubleks mesken icradan satılıktır

MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025602
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : AKMESCİT MAH. / YUNUSEMRE
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2019 16:30
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 16:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 4. İCRA DAİRESİ

2016/1116 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 1213 Ada, 57 Parsel, AKMESCİT Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Bina asansörlüdür. Dış giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır. Alt katta 3 oda, Salon,Mutfak Hol, Wc ve banyodan ibarettir. Bir oda ile mutfak birleştirilmiş ve hali hazırda alt kat 2 oda, salon mutfak hol wc-banyodan olarak kullanılmaktadır. Dairenin ön ve yan cepheye bakan iki balkonu vardır. Üst katta ise 2 oda, hol, banyo-wc ile ön ve arka teras balkon bulunmaktadır. Teras üstü pergole ile kapatılmıştır. Arka teras balkon pvc cemekan ile kapatılmıştır. Üst kata çıkış merdiveni demir doğrama olup, vernikli ahşap basamak-lıdır. Odalar, salon,laminat parke, Wc banyo mutfak ile balkon yer döşemeleri seramik olarak ya-pılmıştır. Banyo, wc ile mutfak da duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Daire içi kapıları ahşap kapı ve pencereler ise pvc doğramadır. Salon ve oda duvar kenarlarında kartonpiyer süsü mevcutur. Tavan ve duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak hazır mutfak olup, alt ve üst tezgahlıdır. Daire doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Daire net kullanım alanı 170 m2' dir.
Adresi : Uncubozköy Mah 5517 Sk No 3 Kat 4 6 Nolu Çatı Aralı Daire Yunusemre / MANİSA
Yüzölçümü : 170 m2 (NET kullanım alanıdır)
İmar Durumu : İkiz Nizam 5 kata imarlıdır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bir kısım haciz ve ipotek kayıtları mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 16:30 - 16:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR