MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Yunusemre'de dubleks daire icradan satılıktır

MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942182
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / MURADİYE
Oda Sayısı : 5+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/98 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 1. İCRA DAİRESİ
2018/98 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 5824 Parsel, MURADİYE Mahalle,B Blok,4.kat 16 Nolu çatı aralı mesken, Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin alt katında 3 oda, salon,mutfak,banyo-Wc,hol ile müştemilattan ibaret arka cephede balkonu bulunmaktadır. Üst katında 2 oda, hol, mutfak, banyo ile arka cephe teras balkon bulunmaktadır. Çıkış merdiveni betonarme olup mermer basamak kaplıdır. Alt ve üst kat odaları ile salon yer döşemeleri laminat parke, banyo, wc,teras ile balkonlar ise seramik döşemelidir. Duvar ile tavanlar alçı sıvalı ve üzeri plastik boyalıdır. Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü yapılmıştır. Alt ve üst kat mutfakları hazır mutfak olarak yapılmış olup, tezgahı granittir. Banyo-wc tavana kadar fayans kaplıdır.Dairenin iç kapıları mobilya yapı olarak yapılmıştır.Pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Bina doğalgaz tesisatı yapılı olup daire bağlantısı yapılmamıştır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Dairenin net kullanım alanı 160 m2 dir.
Adresi : Muradiye mah. İstasyon cad. no:152, 4.kat 16 nolu daire
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Zemin ticaret+ üst katlar konut alanı
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
----------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satiş ilanı "tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR