MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Yunusemre'de 90 m2 daire icradan satılıktır

MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892920
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : TEVFİKİYE MAH. / TEVFİKİYE
Oda Sayısı : 1+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/708 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
1. İCRA DAİRESİ
2016/708 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 1320 Ada, 106 Parsel, TEVFİKİYE Mahalle, 1.Kat ,4 Nolu Bağımsız Bölüm,giriş kapısı çelik kapıdır.Bina asansörlüdür. Daire oda,salon,mutfak,Banyo-Wc ile holden ibarettir.Arka cepheye bakan bir balkon vardır.Odanın birisi karanlık odadır ancak ara duvar kaldırılmış ve açık mutfak olarak kullanılmaktadır.Mutfak hazır mutfak olarak yapılmıştır.Tüm iç kapılar amerikan mobilya kapı olarak yapılmıştır.Pencereler Pvc doğrama ve ısı camlıdır.Dairenin odaları, salon, hol ve mutfak döşemesi seramik olarak yapılmıştır.Banyo-Wc duvarları fayans yer döşemeleri ise seramik kaplamadır.Tavanlar sıvalı, duvarlar ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır.Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü vardır.Bina doğalgaz ile yapılı ve daire doğalgaz ile ısıtılmaktadır.Dairenin elektrik ve suyu bağlıdır.Kömürlük merdiven holündedir. Darinen net kullanım alanı 90 m2 dir.Dairenin kullanım süresi 12 yıldır.
Adresi : Yunusemre,tefikiye mah.3819 sk.no:34 fırat apt.1.kat 4 nolu daire
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Blok nizam 5 kat Taks =0,40 yapılaşma şartlarındadır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : Yok
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satiş ilanı "tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/708 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR