MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Yunusemre'de 3+1 daire icradan satılıktır

MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154029
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : HAFSA SULTAN MAH. / LALELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/281 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Manisa Adliyesi Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
3. İCRA DAİRESİ
2019/281 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 3335 Ada, 3 Parsel, Horozköy Mahalle/Köy, E Blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Parsel geometrik olarak kare benzeri şekle sahip arsadır. Parsel üzerinde betonarme tarzda inşa edilmiş A, B, C, D, E bloktan oluşan site yer almaktadır. 2 nolu taşınmazın konumlu olduğu bina, mimari projesi üzerinde yapılan incelemeye göre; zemin kat ve 6 normal kattan meydana gelmektedir. Mimari projesine göre; zemin katta çift bina girişi ve 2 mesken, normal katlarda 2şer adet mesken olmak üzere toplam 14 bağımsız bölüm yer almaktadır. Ana bina dış cephesi dış cephe kaplamalı, bina girişi camlı demir mamül, bina içerisinde merdivenlerde ve kat hollerinde zeminler seramik duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Bina içerisinde asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Site içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Zemin katta yer alan 2. Nolu Mesken vasıflı bağımsız bölüm Mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc ve antreden meydana gelmekte olup, brüt yaklaşık 141 m², net yaklaşık 125 m² alana sahiptir. Kuru hacimlerde salon ve odalarda zeminler laminant parke, duvarlar plastik boyalı, tavan stropiyer ve kartonpiyer uygulamalı plastik boyalıdır. Hol zeminleri seramik, duvarları plastik boyalı, tavanı stropiyer ve kartonpiyer uygulamalı plastik boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarlar plastik boyalı, tavan kartonpiyer uygulamalı ve plastik boyalıdır. Granit mutfak tezgahı ve lake mutfak dolapları mevcuttur. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar tavana kadar fayans, tavanlar plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapı, pencere doğramaları pvcdir. Ayrıca taşınmazın projesinde teras veya balkon olduğu belirtilmeyen alanın, mahalde balkon hacmi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz kat mülkiyetine kayıtlı olmayıp kat irtifakı kurulu durumdadır. taşınmazın konumlu olduğu 3335 ada 3 parselde E blok için, 12.07.2012 tarihli ve 268/E belge numaralı yeni inşaat için verilmiş Yapı Ruhsatı , 25.08.2014 tarih ve 222/E belge numaralı tadilat için verilmiş Yapı Ruhsatı ve 28.08.2014 tarihli ve 176/E belge numaralı ''Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunduğu bilgisine ulaşılmıştır.
Adresi :Güzelyurt Mahallesi, 5801 Sokak No:2/E Sultan Konakları Sitesi Yunusemre / MANİSA Yüzölçümü : 8.657,64 m2 Arsa Payı : 11000/720000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre, Emsal:1, Yükseklik: Serbest yapılaşma şartıyla 'Konut alanında yer aldığı belirtilmektedir
Kıymeti : 520.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Manisa Adliyesi Zemin Kat 168 Nolu Satış Odası -
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Tapuda adresi bulunmayan veya tapuda kayıtlı adresi olup başkaca adresi olmayan ve tapu kaydında mevcut adresinde bulunmayan ilgilere gönderilen satış ilanınınbila dönmesi halinde İİK'nun 127 maddesine göre satış ilanının gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilan tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020
İcra Dairesi Hesap BilgileriBanka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O. Iban No :TR880001500158007290495078

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR