MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Yunusemre'de 280 m² dubleks daire icradan satılıktır

MANİSA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201203
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / YUNUSEMRE
Oda Sayısı : 3+1
: 280
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4090 ESAS
Muhammen Bedeli
:
395,179 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 1. İCRA DAİRESİ
2019/4090 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe,Çamlıca mah. 115 Ada, 4 Parsel, Dubleks mesken ve arsası,taşınmaz üzerinde iki katlı dubleks mesken bulunmaktadır. Evin giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır. Zemin katında salon, mutfak, giriş holü, banyo-wc ve teras balkon bulunmaktadır. Üst katında 3 oda, hol, banyo ile balkon vardır. Teras çatılı olarak yapılmıştır. Pencere doğramaları pvc olup ısı camlıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Mutfak hazır olarak yapılmış olup tezgahı granittir. Duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve üzeri plastik boyalıdır. Üst kata çıkış merdiveni betonarme olup ahşap basamaklı ve demir korkulukludur. Odalar salon ve hol yer döşemeleri laminat parke olup, banyo-wc balkon yer döşemeleri seramik kaplamadır. Banyo-wc duvarları tavana kadar fayans olarak yapılmıştır. Elektrik ve suyu bağlı olup daire soba ile ısıtılmaktadır. Evin net kullanım alanı 280 m2 dir. Parsel içinde depo-garaj olarak kullanılan 25 m2 alanlı giriş kapısı demir doğrama ve yerleri beton olan bağımsız alan bulunmaktadır. İç ve dış cephesi sıvalıdır. Ev dışında kalan kısım bahçe olarak kullanılmaktadır. Parsel etrafı çevre duvarları yapılı olup giriş kapısı sürme demir doğrama olarak yapılmıştır.
Adresi : Çamlıca mah. Çamlıca sk. no:128 Yunusemre
Yüzölçümü : 280 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : "Konut alanı" kullanımında ayrık nizam 2 kat imarlı
Kıymeti : 395.179,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (182 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:182 YUNUSEMRE / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satiş ilanı "tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4090 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR