MANİSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Manisa Yunusemre'de 2 adet ev ve arsası mahkemeden satılıktır

MANİSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963331
Şehir : Manisa / Yunusemre
Semt-Mahalle : SPİL MAH. / 50.YIL
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA''DA DENGE 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/32 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 12:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MANİSA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/32 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, Horozköy Mah. 3201 Ada, 13 Parsel, Tek Katlı Ev ve Arsa, Arsa üzerinde iki adet ev bulunmakta olup evler oldukça eskidir.
Adresi : Spil Mah. 4308 Sokak ile 4315 Sokağın kesişiminde No:2-Yunusemre/MANİSA
Yüzölçümü : 148,00 m2
İmar Durumu : "Konut Alanı" kullanımında Serbest Nizam 2 Kata İmarlıdır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı üzerinde Manisa Beydere E.N.H. İçin 13 m² bu parsel aleyhine T.E.K. Genel Müdürlüğü lehine daimi irtifak hakkı şerhi konulmuş olup, satış işlemi şerh Tapu Kaydı üzerinde kalmak kaydıyla yapılacaktır. Ayrıca tapu kaydı üzerinde hacizler ve ipotek bulunmakta olup, ipotek alacaklısı Mehmet Letif Kızılgüney'in 15.000,00 Tl alacağı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. % o5,69 Damga vergisi, % 1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanı tebliğ edilemeyen tarafa ilanen tebliğ yapılmış sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR