TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa Turgutlu'da kerpiç ev ve bahçesi mahkemeden satılıktır

TURGUTLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961031
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : TURGUTLAR MAH. / TURGUTLU
: 378
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
408,834 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, Turgutlar Mahallesi, 233 Ada, 236 Parsel, 378 m² miktarında, tapuda avlulu kerpiç ev vasfı ile kayıtlı, taşınmazın ön cephesinde yığma yapı vasfında üzeri Marsilya kiremit örtülü ahşap çatı bulunan tek katlı bir bina mevcuttur. Söz konusu binanın yaklaşık 40 yıllık olduğu gözlemlenip, mesken amaçlı bina yaklaşık 120 m²'dir. Taşınmazın giriş kapısı demir, pencere doğralamaları ahşaptır. Ön cephede 2 oda, ortada biyük bir hol ile wc, arka cephede 1 oda ve 1 mutfak bulunmaktadır. Oda duvarları sıvalı olup yüzeyleri plastik boyalıdır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Halen aktif olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın geriye kalan kısmı ise bahçe vasfındadır. İçerisinde çeşitli meyve ağaçları ile zeytin ağaçları bulunmaktadır.
Adresi : Turgutlar Mahallesi Karağaç Yolu No: 67 Turgutlu
Yüzölçümü : 378 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 408.834,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Turgutlu Belediyesi'nin 18/01/2019 tarihli, E.835 sayılı yazısı ile "söz konusu parsel 1/1000 ölçekli revizyon imar planı onama sınırları içerisinde 'bitişik nizam 4 kat konut' imarlıdır. Ancak anılan parselin imar planına göre parselasyon planı henüz tamamlanmamıştır. 3194 sayılı İmar Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince parselasyon planı yapılması gerekmektedir" şeklinde belirtilmiştir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR