TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da avlulu kerpiç bina icradan satılıktır (çoklu satış)

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961028
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / TURGUTLU
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
56,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2017/45 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :KURTULUŞ Mahalle/Köy, AVLULU KERPİÇ EV Nolu Bağımsız Bölüm MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, KURTULUŞ MAHALLESİ, TURGUTLAR YOLU KAPI NO: 38 ADRESİNDE TAPUDA 258 ADA 13 PARSELDE KAYITLI TAŞINMAZDIR. PARSELİN ZEMİNİ 35,75 M² DİR. TAPUNUN CİNSİ HANESİNDE AVLULU KERPİÇ EV VASFI İLE KAYITLIDIR. TAŞINMAZIN TAMAMI MUSTAFA OĞLU SEDAT GÜNER ADINA KAYITLIDIR. PARSEL ÇEVRESİ ESKİ TEK KATLI BİNALAR İLE ÇEVRİLİDİR. ANCAK KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE MÜTEAHHİTLERİN TERCİH ETTİKLERİ BÖLGEDEDİR. TAŞINMAZ İMAR PLANI İÇERİSİNDE OLUP, BELEDİYEDEN ALINAN BİLGİYE GÖRE İMAR DURUMU BİTİŞİK NİZAM 4 KAT KONUT İMARLIDIR. ANCAK TAŞINMAZ KOMŞU PARSELLER İLE ŞUULUDUR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE AYNI ADA 13 PARSELLE BİRLİKTE KULLANILAN, 13 PARSEL ÜZERİNDE BULUNAN İKİ KATLI VE 12 PARSEL ÜZERİNDE AVLU İÇERİSİNDE TEK KATLI KARGİR EV VARDIR. 13 PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNA İKİ KATLI AHŞAP ÇATILI KİREMİT ÇATI ÖRTÜLÜ 35,75 M² MİKTARINDA ESKİ KARGİR BİNADIR. BİNANIN ZEMİNİ 2 ODA MUTFAKTAN İBARETTİR. BİNANIN ZEMİN KATINA 12 NOLU PERSELİN AVLUSUNDAN GİRİLMEKTEDİR. BİNANIN İKİNCİ KATINA 12 NOLU PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNANIN TERASINDAN GİRİLMEKTEDİR. İKİNCİ KATTA DA İKİ ODA GİRİŞ VARDIR. 12 PARSEL ÜZERİNDE AVLU İÇERSİNDE TEK KATLI BETONARME PLAK DÖŞEMELİ 40 M² MİKTARINDA KARGİR BİNA VARDIR. BİNANIN ZEMİN KATI MUTFAK MÜŞTEMİLAT OLARAK KULLANILMAKTADIR. ÜST KAT TERASA ÇIKIŞ MERDİVENİ BETON HALDEDİR. TERAS BASİT TARZDA ETERNET ÇATI ÖRTÜLÜ SUNDURMA İLE KAPATILMIŞTIR. TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ BİNALAR GECEKONDU TARZI YAPILARDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 35,75 m2
Kıymeti : 56.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :KURTULUŞ Mahalle/Köy, avlulu kerpiç ev Nolu Bağımsız Bölüm MANİSA İLİ TURGUTLU İLÇESİ, KURTULU MAHALLESİ, TURGTULAR YOLU KAPI NO 38 ADRESİNDE TAPU KAYITLARINDA 258 ADA 12 PARSELDE KAYITLI TAŞINMAZDIR. MANİSA İLİ TURGUTLU İLÇESİ, KURTULUŞ MAHALLESİ, 258 ADA, 12 PARSELİN ZEMİNİ 62,44 M² DİR. TAPUNUN CİNSİ HANESİNDE AVLULU KERPİÇ EV VASFI İLE KAYITLIDIR. TAŞINMAZIN TAMAMI MUSTAFA OĞLU SEDAT GÜNER ADINA KAYITLIDIR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE TAPUNUN BEYAN BİLGİLERİ HANESİNDE 09/10/2015 TARİHİNDE KONAN AİLE KONUTUDUR İBARESİ YER ALMAKTADIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZIN ÜZERİNE OTURDUĞU PARSEL KURTULUŞ MAHALLESİ, TURGUTLAR YOLUNA CEPHELİ BİR PARSELDİR. PARSEL ÇEVRESİ ESKİ TEK KATLI BİNALAR İLE ÇEVRİLİDİR. ANCAK KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE MÜTEAHHİTLERİN TERCİH ETTİKLERİ BÖLGEDEDİR. TAŞINMAZ İMAR PLANI İÇERİSİNDE OLUP, BELEDİYEDEN ALINAN BİLGİYE GÖRE İMAR DURUMU BİTİŞİK NİZAM 4 KONUT İMARLIDIR. ANCAK TAŞINMAZ KOMŞU PARSELLER İLE ŞUULUDUR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE AYNI ADA 13 PARSELLE BİRLİKTE KULLANILAN, 13 PARSEL ÜZERİNDE BULUNAN İKİ KATLI VE 12 PARSEL ÜZERİNDE AVLU İÇERİSİNDE TEK KATLI KARGİR EV VARDIR. 13 PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNA İKİ KATLI AHŞAP ÇATILI KİREMİT ÇATI ÖRTÜLÜ 35,75 M² MİKTARINDA ESKİ KARGİR BİNADIR BİNANIN ZEMİNİ 2 ODA MUTFAKTAN İBARETTİR. BİNANIN ZEMİN KATI 12 NOLU PARSELİN AVLUSUNDAN GİRİLMEKTEDİR. BİNANIN İKİNCİ KATINA 122 NOLU PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNANIN TERASINDAN GİRİLMEKTEDİR. İKİNCİ KATTA DA İKİ ODA GİRİŞ VARDIR. 12 PARSEL ÜZERİNDE AVLU İÇERİSİNDE TEK KATLI BETONARME PLAK DÖŞEMELİ 40 M² MİKTARINDA KARGİR BİNA VARDIR. BİNANIN ZEMİN KATI MUTFAK MÜŞTEMİLAT OLARAK KULLANILMAKTADIR. ÜST KAT TERASA ÇIKIŞ MERDİVENİ BETON HALDEDİR. TERAS BASİT TARZDA ETERNET ÇATI ÖRTÜLÜ SUNDURMA İLE KAPATILMIŞTIR. TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ BİNALAR GECEKONDU TARZI YAPILARDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 62,44 m2
Kıymeti : 96.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 09/10/2015 tarih ve 13705 yevmiye no ile aile konutu şerhi mevcuttur
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR