TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909886
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : TURAN MAH. / TURGUTLU
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/716 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:45
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ

2018/716 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, TURAN MAHALLESİ, SEVGİ SOKAĞA CEPHELİ KAPI NO:88 ADRESİNDE TAPUDA 459 ADA, 8 PARSELDE KAYITLI TAŞINMAZDIR. PARSELİN ZEMİNİN 155,96 M² DİR. TAPUNUN CİNSİ HANESİNDE AVLULU KARGİR EV VASFI İLE KAYITLIDIR. TAŞINMAZIN TAMAMI İBRAHİM OĞLU HASAN ERDOĞU ADINA KAYITLIDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZIN ÜZERİNE OTURDUĞU PARSEL TURAN MAHALLESİ, SEVGİ SOKAĞA CEPHELİ BİR PARSELDİR. BILDIRCIN SOKAK İLE ALTINIRMAK SOKAK YAKININDADIR. İMAR DURUMU İMAR PLANI İÇİNDE KONUT BÖLGESİNDE OLUP BİTİŞİK NİZAM 4 KAT İMARLIDIR. TAŞINMAZ ÜZERİNDE İKİ KATLI TUĞLA DUVARLI AHŞAP DÖŞEMELİ, ÜZERİ AHŞAP ÇATILI 50 M² CİVARINDA KARGİR BİNA VARDIR. BİNANIN ZEMİN KATI GİRİŞ, MERDİVEN, 1 ODA VE 1 MUTFAKTAN İBARETTİR. BİNANIN BİRİNCİ KATI İKİ ODA GİRİŞTEN İBARETTİR. BİNANIN TABAN PENCERE KAPI DOĞRAMALARI AHŞAP YAĞLI BOYALIDIR. AYRICA AVLU İÇERİSİNDE 40 M² CİVARINDA TUĞLA DUVARLI AHŞAP ÇATILI MÜŞTEMİLATI İLE 27 M² CİVARINDA TUĞLA DUVARLI BETONARME PLAK DÖŞEMELİ TEK KATLI AVLUYA BAKAN TEK ODALI BİNA VARDIR.

Adresi : Turgutlu/MANİSA

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 370.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi

1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/716 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7-İ.İ.K 127. Maddesi gereğince işbu ilan tebliğ hükmündedir. 04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR