TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 65 m2 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048720
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / TURGUTLU
Oda Sayısı : 1+1
: 65
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/867 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/867 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Turgutlu İlçesi, Yıldırım Mahallesi, 662 Ada No, 3 Parselde Yer Alan 100 M² Yüzölçümüne Sahip Zemin Üstü Üç Katlı Bina Ve Bahçesi Vasfıyla Ana Taşınmaz Üzerinde Bulunanan Binanın Zemin Katına Konumlandırılmış 1 Nolu Bağımsız Bölümdür. Kat Mülkiyeti Tesis Edilmiştir. Taşınmaz Çam Sokak No:17 Zemin Kat Konumludur. Taşınmaz Konum Olarak Alankuyu Camii Yakınındadır. Çam Sokağa Cephelidir. Taşınmazın Tamamım Mahmut Çetin Adına Kayıtlıdır. Bağımsız Bölüm 19/100 Arsa Paylı Olup Mesken Niteliğnidedir. Taşınmazın İmar Müdürlüğü Arşivinde Ve Aynı Apatmanda Bulanan Diğer Açık Olan Daire Gezilerek Yapılan İnceleme Neticesinde Genel Brüt Alının Yaklaşık 65,00 M² Olduğu Anlaşılmıştır. Giriş Kapısı Çelik Kapıdır. Bir Oda Bir Salon Bir Mutfak Ve Islak Hacimlerden Oluşmaktadır. Bir Adet Açık Terası Mevcuttur. Mesken Olarak Kullanımdadır. Dış Cephe Doğramalır Pvc Doğrama Çift Camlıdır. Islak Hacimler Dışındaki Tüm Hacimlerin Duvarlarına Alçı Sıva Üzerine Boya Yapılmıştır. Islak Hacimlerin Tamamı Seramik Kaplıdır Ve Bir Adet Tuvalet - Banyo Bulunmaktadır. Meskende Kalorifer Petekleri Takılı Ve Doğal Gaz İle Isıtılmaktadır. Binada Asansör Bulunmamaktadır.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 65 m²
Arsa Payı : 19/100
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/867 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 07/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR