TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01177452
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 24.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3749 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2020 11:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/3749 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 5. MINTIKA MAHALLESİ, 1630 ADA NO, 24 PARSEL NO, 1. KAT, 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. TAŞINMAZDA KAT MÜLKİYETİ TESİS EDİLMİŞTİR. DAVA KONUSU TAŞINMAZ ADRES BİLGİSİNE GÖRE, 5. MINTIKA MAH. MİMAR SİNAN CADDESİNE CEPHELİDİR. TURGUTLU BELEDİYESİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞİFAEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE TAŞINMAZ ADINA 07/01/2015 TARİHİNDE 14492 NUMARALI İNŞAAT RUHSATI, 17/05/2016 TARİHİNDE 20429 NUMARALI YAPI KULLANMA BELGELERİNİN DÜZENLENDİĞİ ANLAŞILMIŞTIR. TAŞINMAZIN YAKLAŞIK 4 YILLIK BİR BİNA OLDUĞU DÜŞÜNÜLMEKTEDİR. TAŞINMAZ BETONARME KARKAS YAPIDA OLUP, 3B GRUBUNA GİRMEKTEDİR. MESKEN AMAÇLI OLARAK KULLANILDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPIDIR. ÜÇ ODA, BİR SALON, BİR MUTFAK VE ISLAK HACİMLERDEN OLUŞMAKTADIR. BİR ADET AÇIK BALKONU MEVCUTTUR. MESKEN OLARAK KULLANIMDADIR. MESKENİN İÇ ODA KAPILARI BEYAZ RENKLİ HAZIR PANEL KAPIDIR. DIŞ CEPHE DOĞRAMALARI, PEYAZ PVC DOĞRAMA ÇİFT CAMLIDIR. ODA ZEMİNLERİ MUTFAK KORİDOR LAMİNAT PARKE, BALKONLAR SERAMİK DÖŞELİDİR. ISLAK HACİMLER DIŞINDAKİ BÜTÜN HACİMLERİN DUVARLARINA ALÇI SIVA ÜZERİNE BOYA YAPILMIŞTIR. ISLAK HACİMLERİN TAMAMI SERAMİK KAPLIDIR. MESKENDE PETEK VE KOMBİ TAKILIR. DOĞALGAZ İLE ISITILMA SAĞLANMAKTADIR. ASANSÖR MEVCUT VE FAAL DURUMDADIR. PROJE DIŞI OLARAK MUTFAK VE SALON BİRLEŞİK OLARAK KULLANILMAKTADIR.
Yüzölçümü : 128 m2
Arsa Payı : 35/674
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da
malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3749 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu ilanın İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmünde sayılmasına karar verilmiştir.19/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR