TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130760
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1597 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
236,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:15
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/1597 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İL, TURGUTLU İLÇE, 2419 ADA, 12 PARSEL, 5.MINTIKA MAHALLE/KÖY, 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MANİSANIN TURGUTLU İLÇESİ 5. MINTIKA MAHALLESİ 2419 ADA 12 PARSEL 3. KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM İZZETTİN KIZI ZEHRA BAŞÇI ADINA KAYITLIDIR. ARSA PAYI 71/289 DUR. TAPU KAYITLARINDA MESKEN NİTELİĞİNDEDİR. TAŞINMAZ ERGENEKON MAHALLESİ OSMAN SÜMER SOKAĞA CEPHELİDİR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PERSEL ARA PARSEL KONUMUNDA OLUP GÜNEY YÖNÜNDEN OSMAN SÜMER SOKAK İLE DİĞER YÖNLERDEN KOMŞU PARSELLER İLE SINIRLI OLUP DİKDÖRTGEN GEOMETRİK ŞEKLİNDE DÜZ BİR TOPOĞRAFİK YAPIYA SAHİPTİR. KONUM OLARAK İSMAİLCİK DERESİNE PERŞEMBE SEMT PAZARINA VE ÖZEL BİLGİKENT OKULLARINA YAKIN BİR KONUMDADIR.TAŞINAMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ÜZERİNDE ZEMİN + 3 KAT OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 4 KATLI BETONARME BİR BİNA MEVCUTTUR. BİNANIN HER KATINDA BİR ADET MESKEN KONUT VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜM OLMAK ÜZERE TOPLAMDA DÖRT ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM BULUNMAKTADIR. TAŞINMAZ BİNANIN SON KATINDA BULUNMAKTA OLUP MESKEN AMAÇLI KULLANILAN BİR DAİREDİR. TAŞINMAZ ERGENEKON MAHALLESİ OSMAN SÜMER SOKAK NO 11 ADRESİNDEDİR. TAŞINMAZ 124 M² BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR. ŞEHİR MERKEZİNE UZAK BİR KONUMDADIR. TURGUTLU BELEDİYESİNDEN ALINAN ŞİFAHEN BİLGİYE GÖRE TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL İKİZ NİZAM DÖRT KATLI KONUT İMARLIDIR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BÖLGEDE YAPILAŞMANIN DEVAM ETTİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR. BAĞIMSIZ BÖLÜM DAİRENİN BULUNDUĞU BİNANIN İNŞAATINA 2014 YILINDA ALINAN YAPI RUHSATI İLE BAŞLANILMIŞTIR. 17/09/2014 TARİH 19068 RUHSAT NOLU YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ ALINARAK TAMAMLANMIŞTIR. TAŞINMAZ YAKLAŞIK BEŞ YILLIK BİR BİNADIR. DAİRE BİR SALON, ÜÇ ODA, BİR MUTFAK , BİR BANYO-WC, BİR KORİDOR İLE ÖN VE ARKA CEPHELERDE OLMAK ÜZERE İKİ ADET BALKON HACİMLERİNDEN OLUŞMAKTADIR. DAİRE GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPIDIR. SALON ODA VE KORİDOR TABANLARI LAMİNANT KAPLAMADIR. İÇ ODA KAPILARI PANEL KAPIDIR. ODA DUVARLARI ALÇI SIVA ÜSTÜ BOYA BADANALIDIR. PENCERE DOĞRAMALARI RENKLİ PVC DOĞRAMADIR. MUTFAK DOLABI HAZIR MUTFAKTIR. ANA BİNADA DOĞALGAZ HATTI MEVCUT OLUP SÖZ KONUSU TAŞINMAZDA DOĞALGAZ KULLANILDIĞI GÖZLEMLENMİŞTİR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BİNADA ASANSÖR MEVCUTTUR.
Arsa Payı : 71/289
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 236.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1597 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR