TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130628
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1257 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/1257 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ TURGUTLU İLÇESİ CUMHURİYET MAHALLESİ 818 ADA 8 PARSEL NO. ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM TAPUDA MESKEN VASFI İLE KAYITLI TAŞINMAZIN TAMAMI ABDULLAH OĞLU BÜLENT KARAKURT ADINA KAYITLIDIR. TAŞINMAZ CUMHURİYET MAHALLESİ ÇEVİKLER VE ŞEHİT BÜLENT İLHAN SOKAĞA CEPHELİDİR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL KÖŞE PARSEL KONUMUNDA OLUP DOĞU YÖNÜNDEN ÇEVİKLER SOKAK GÜNEY YÖNÜNDEN ŞEHİT BÜLENT İLHAN SOKAK İLE DİĞER YÖNLERDEN KOMŞU PARSELLER İLE SINIRLI OLUP YAMUK GEOMETRİK ŞEKLİNDE DÜZ BİR TOPOĞRAFİK YAPIYA SAHİPTİR. KONUM OLARAK NİYAZİ BEY CAMİİNE KAMİL SEMİZLER İLKOKULUNA VE KERVAN YOLUNA YAKIN BİR KONUMDADIR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ÜZERİNDE ZEMİN +2 KAT OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 3 KATLI BETONARME BİNA MEVCUTTUR. BİNANIN HER KATINDA BİR ADET MESKEN VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜM OLMAK ÜZERE TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ÜZERİNDE TOPLAMDA ÜÇ ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM BULUNMAKTADIR. 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM CUMHURİYET MAHALLESİ 818 ADA 8 PARSELDE KAYITLI 1/3 ARSA PAYLI ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM OLUP TAPUDA MESKEN VASFIYLA KAYITLIDIR. TAŞINMAZ 106 M² BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR. ŞEHİR MERKEZİNE YAKIN BİR KONUMDADIR. TAŞINMAZIN ÜZERİNDE BULUNDUĞU PARSEL TURGUTLU BELEDİYESİNDEN ŞİFAHEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE BİTİŞİK NİZAM ÖNDEN BAHÇELİ DÖRT KAT KONUT İMARLIDIR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BÖLGEDE YAPILAŞMANIN TAMAMLANDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. DAİRENİN BULUNDUĞU BİNANIN İNŞAATINA 1995 YILINDA ALINAN YAPI RUHSATI İLE BAŞLANMIŞTIR. TAŞINMAZ YAKLAŞIK 25 YILLIK BİR BİNADIR. DAİREDE 1 SALON 3 ODA 1 MUTFAK 1 BANYO-WC 1 KORİDOR VE ÖN CEPHEDE BİR ADET BALKON HACİMLERİNDEN OLUŞMAKTADIR. DAİRENİN GİRİŞ KAPISI AHŞAP KAPIDIR. BANYO VE WC TABANLARI SERAMİK DUVARLARI FAYANS KAPLAMADIR. BANYO VE WC KAPILARI PVC DOĞRAMADIR. SALON, MUTFAK, ODA VE KORİDOR TABANLARI LAMİNANT KAPLAMADIR. İÇ ODA KAPILARI PANEL KAPIDIR. ODA DUVARLARI SIVA ÜSTÜ BOYA BADANALIDIR. PENCERE DOĞRAMALARI PVC DOĞRAMADIR. MUTFAK DOLABI HAZIR MUTFAK OLUP BANKOSU MERMERİTTİR. BALKON KORKULUKLARI DEMİR KORKULUK OLUP TABAN DÖŞEMESİ KARO PLAKA KAPLAMADIR. BALKON KAPISI ÖNÜNDE ELEKTRİKLİ STOR KAPI MEVCUTTUR. ANA BİNADA DOĞALGAZ HATTI MEVCUT OLUP SÖZ KONUSU TAŞINMAZDA DOĞALGAZ TESİSATININ, KOMBİ VE PETEKLERİNİN MEVCUT OLDUĞU GÖZLEMLENMİŞTİR. MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEMEDE SÖZ KONUSU TAŞINMAZDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK VE YENİLİĞİNE RASTLANILMAMIŞTIR.
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 10/08/2001 TARİHLİ YÖNETİM PLANI
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1257 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR