TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094603
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : ERGENEKON MAH. / TURGUTLU
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1815 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
358,211 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7. KAT- İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2018/1815 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 5. MINTIKA(ERGENEKON) MAHALLESİ, ETHEM KAYA SOKAK-OSMAN SÜMER SOKAK-İNCİKENT SİTESİ İÇERİSİNDE TAPUDA 2636 ADA NO, 17 PARSELDE KAYITLI 149/9304 ARSA PAYLI, F BLOK, 3. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZ. PARSEL ZEMİNİ 5.307,58 M² DİR. TAPUDA CİNSİ HANESİNDE ARSA VASFI İLE KAYITLIDIR. KAT İRTİFAKI KURULMUŞTUR. TAPUDA 06/02/2015 TARİHLİ YÖNETİM PLANI VARDIR. 149/9304 ARSA PAYLI, F BLOK 3. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZIN TAMAMI VELİ OĞLU ALİ EKBER KAPLAN ADINA KAYITLIDIR. TAŞINMAZIN ÜZERİNE OTURDUĞU PARSEL 5. MINTIKA - ERGENEKON MAHALLESİ, ETHEM KAYA SOKAK-OSMAN SÜMER SOKAK-İNCİKENT SİTESİ İÇERİSİNDEDİR. PARSEL ERGENEKON MAHALLESİNİN GELİŞME BÖLGESİNDEDİR. DALBAHÇE YOLU YAKININDA OTOBÜS GARAJININ GÖNEYDOĞUSUNDADIR. SİTE ÖNÜNDEN GEÇEN İMAR YOLU STABİLİZE HALDEDİR. İMAR PLANI ÜZERİNDE YAKININDA CAMİİ VE BELEDİYE HİZMET ALANI VARDIR. İMAR DURUMU İMAR PLANI İÇİNDE KONUT BÖLGESİNDE OLUP AYRIK NİZAM 4 KAT KONUT İMARLIDIR. İNCİKENT SİTESİ İÇERİSİNDE MORDERN MİMARİ 8 BLOK BETONARME BİNA VARDIR. HER BİR BLOK 4 KATLI OLUP HER BLOKTA 8 DAİRE OLMAK ÜZERE SİTE İÇERİSİNDE TOPLAM 64 DAİRE VARDIR. ASANSÖR VARDIR. MERDİVEN VE SAHANLIKLAR GRANİT MERMER KAPLI, KORKULUKLAR ALÜMİNYUM DOĞRAMADIR. BLOKLARDA ISI YALITIM MANTOLAMA VARDIR. BİREYSEL KOMBİLİ ISINMALIDIR. 4 BLOK ÖN YOLDA BAKMAKTA 4 BLOK ARKA YOLA BAKMAKTA OLUP İNŞAATLAR TAMAMLANMIŞTIR. BLOKLAR ARASI YÜRÜYÜŞ YOLLARI DÜZENLENMİŞ BORDÜR VE PARKE DÖŞEMESİ YAPILMIŞ BETON PERDE DEKORATİF BAHÇE DUVARI ÇEKİLMİŞTİR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN BAĞIMSIZ BÖLÜM SİTENİN ARKASINA BAKAN 4 BLOKTAN BİRİ OLUP SİTENİN GÜNEYİNDE KALMAKTADIR. SİTE GİRİŞİ OSMAN SÜMER SOKAK A BAKAN BAĞIMSIZ BÖLÜMDÜR. DAİRE 19/08/2014 TARİHLİ 14139 NOLU RUHSATTA 149 M² MİKTARINDADIR. B YAPI GRUBUNDA 3. SINIF YAPI SINIFINDA RUHSAT ALINMIŞTIR. 3 ODA 1 SALON MUTFAK BANYO WC DEN İBARETTİR. DAİRENİNİ ÖN VE ARKA BAHÇESİNE BAKAN İKİ ADET BALKONU VARDIR. YATAK ODASINDA YÜKLÜK ARASINA GİZLENMİŞ BANYO VARDIR. DOĞALGAZ ISINMA SİSTEMİ PALANLANMIŞ, BİREYSEL KOMBİ DAİREDE YOKTUR. BALKON KORKULUKLARI ALÜMİNYUM DOĞRAMA-CAMDIR, İÇ MEKANLAR KARTONPİYER, PENCELERE AHŞAP DESENLİ PVC ÇİFT ISI CAMLI RENKLİ, DAİRE KAPISI ÇELİK KAPI, İÇ KAPILAR MOBİLYA KAPI, MUTFAK DOLAPLARI MDF AKRİLİK KAPAK FRENLİ ÇEKMECELİ, ISLAK ZEMİNLER TAVANA KADAR FAYANS ISLAK ZEMİN HARİCİ ZEMİNLER LAMİNANT PARKE, OSMANLI TARZI BANYO, MUTFAK TEGAHLARI GRANİT, HAZIR MUTFAK, VESTİYER, BANYO DOLABI, YÜKLÜK MDF DİR. İNŞAAT DEĞERİNİN %5 ORANINDA EKSİK İŞLER VARDIR
Adresi : Turgutlu-Manisa
Yüzölçümü : 149 m2
Arsa Payı : 149/9304
İmar Durumu : Kaydındaki gibi
Kıymeti : 358.211,02 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7. KAT- İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1815 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur
7- İŞ BU İLAN İ.İ.K 127. MADDESİ GEREĞİNCE TEBLİĞ HÜKMÜNDEDİR. 01/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR