TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094599
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1779 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
171,500 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT- İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2018/1779 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 5. MINTIKA MAHALLESİ, 2019 ADA, 13 PARSELDE 660,00 M² YÜZÖLÇÜMÜNE SAHİP A GİRİŞ 2. KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ "MESKEN" VASIFLI TAŞINMAZ. TAŞINMAZA AİT 2010 YILINDA ALINAN YENİ İNŞAAT RUHSAT BELGESİ VE 2013 YILINDA ALINAN TADİLAT İNŞAAT RUHSATI OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR. 04/09/2019 TARİHİNDE DE YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ ALINARAK TAMAMLANMIŞTIR. SÖZ KONUSU TAŞINMAZLARIN İÇİNDE BULUNDUĞU ANA GAYRİMENKUL 660,00 M² YÜZÖLÇÜMLÜ PARSEL ÜZERİNE AYRIK NİZAMLI OLARAK BETONARME KARKAS TARZINDA İNŞAA EDİLMİŞTİR. TAŞINMAZ BODRUMLU ZEMİN ÜSTÜ İKİ KATLI BETONARME BİNA VE BAHÇESİ VASIFLI OLUP KAT İRTİFAKI KURULMUŞ VE KAT MÜLKİYETİNE ÇEVRİLMİŞTİR. BODRUM+ZEMİNKAT + 2 NORMAL KAT OLMAK ÜZERE TOPLAM 4 KATLIDIR. TAŞINMAZIN 4 ADET BİNA GİRİŞİ BULUNMAKTA OLUP A GİRİŞ B GİRİŞ C GİRİŞ VE D GİRİŞ OLARAK NİTELENDİRİLMEKTEDİR. A GİRİŞTE ZEMİN KATTA VE DİĞER NORMAL KATLARDA 2 ADET MESKEN, B GİRİŞTE BODRUM KATTA 1 ADET MESKEN ZEMİN KATTA 1 ADET MESKEN NORMAL KATLARDA 1 ER ADET MESKEN, C GİRİŞTE BODRUM KATTA 1 ADET MESKEN, D GİRİŞTE BODRUM KATTA 1 ADET MESKEN OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 12 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM BULUNMAKTADIR. KIYMET TAKTİRİNE KONU OLAN TAŞINMAZA BİNANIN A GİRİŞİNDEN ULAŞILMAKTADIR. GAYRİMENKULÜN A GİRİŞ IRMAK SOKAK ÜZERİNDEN VE ZEMİN KAT SEVİYESİNDEN OLMAK ÜZERE BİNANIN GÜNEY CEPHESİNDEN SAĞLANMAKTADIR. ANA GAYRİMENKULÜN DIŞ CEPHESİ NORMAL DIŞ CEPHE BOYALI OLUP BİNA GİRİŞ KAPISI DEMİR DOĞRAMADIR. BİNA GİRİŞ HOL ZEMİNİ MERMER KAPLI OLUP, DUVARLAR PLASTİK BOYA İLE BOYALIDIR. MERDİVEN BASAMAKLARI MERMER KAPLI OLUP, MERDİVEN KORKULUKLARI ALÜMİNYUM DOĞRAMADIR. BİNADA ASANSÖR VE ISITMA SİSTEMİ BULUNMAMAKTADIR. KIYMET TAKTİRİNE KONU TAŞINMAZ A GİRİŞ İKİNCİ KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN OLUP, BİNA GİRİŞİNE GÖRE SOLDA VE MERDİVENLERDEN ÇIKILDIĞINDA SAĞDA KONUMLUDUR.
KONU TAŞINMAZ ONAYLI MİMARİ PROJESİNE GÖRE VE MEVCUT DURUMDA 120 M² BÜRÜT ALANLI OLUP 3 ODA, SALON, MUTFAK, BANYO, WC, HOL VE 2 BALKON BÖLÜMLÜDÜR. MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEMELERDE KONU TAŞINMAZIN ONAYLI MİMARİ PROJESİNE KONUM VE ALAN OLARAK UYUMLU OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. ZEMİN DÖŞEMESİ SALON, HOL, MUTFAK VE ODALARDA LAMİNANT PARKE KAPLI OLUP ISLAK HACİMLERDE SERAMİK KAPLIDIR. DUVARLAR SALON, HOL VE ODALARDA PLASTİK BOYALI OLUP ISLAK HACİMLERDE SERAMİK KAPLIDIR. TAVANLAR SALON, HOL, VE ODALARDA PLASTİK BOYALI OLUP ISLAK HACİMLERDE SERAMİK KAPLIDIR. TAVANLAR SALON, HOL, MUTFAK VE ODALARDA NORMAL TAVAN BOYASI İLE BOYALI OLUP ETRAFI KARTONPİYER İLE ÇEVRİLİDİR. PENCERELER ÇİFT CAM PVC DOĞRAMADIR. MUTFAK TEZGAHI GRANİT OLUP MUTFAK DOLAPLARI MDF KAPAKLIDIR. GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPI OLUP İÇ HACİM KAPILARI AMERİKAN KAPIDIR. MESKENDE ISINMA SOBA İLE SAĞLANMAKTADIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 85/660
İmar Durumu : Kaydındaki gibi
Kıymeti : 171.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT- İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1779 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-İş bu ilan İ.İ.K. 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 30/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR