TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 3+1 daire hissesi icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051208
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/215 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,409 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/215 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 5. MİNTIKA MAHALLESİ, 2802 ADA NO, 1 PARSEL VE 36. BAĞIMSIZ BÖLÜM BİNANIN 5. KATINA KONUMLANMIŞTIR.TAŞINMAZ İLÇENİN RAĞBET GÖREN BİR MEVKİSİNDE YER ALMAKTADIR. HER TÜRLÜ BELEDİYE ALTYAPI-ÜSTYAPI HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAKTADIR. YAPILAŞMASI DEVAM ETMEKTEDİR. TAŞINMAZIN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU SİTE HENÜZ TAMAMLANMAMIŞTIR. TAŞINMAZ RUHSAT BİLGİLERİNE GÖRE 3 ODA BİR SALON BİR MUTFAK VE ISLAK HACİMLERDEN OLUŞMAKTADIR. TURGUTLU BELEDİYESİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ ARŞİVİNDE YAPILAN İNCELEMELER SONUCUNDA BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİNDE YER ALDIĞI KISIM A BLOKTUR. BU BLOĞA AİT 16/09/2015 TARİH 15013 NOLU YAPI RUHSATI BULUNMAKTADIR. BAĞIMSIZ BÖLÜM A BLOK 5. KATTA VE BLOĞUN DOĞU CEPHESİNDE YER ALMAKTADIR. SİTE İNŞAATI GEZİLDİĞİNDE SİTE İÇERİSİNDE BLOK İNŞAATLARDA SADECE A BLOĞUN BETONARME KONSTRÜKSİYONUN TAMAMLANDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. SGK İNŞAAT İKMAL TABLOLARINA GÖRE TAMAMLANMA ORANI %45 TİR. 36 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN 1/2 BORÇLULARDAN MUSTAFA ALPER ÇAVUŞ'A AİTTİR. TAŞINMAZIN 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR. 36. BAĞIMSIZ BÖLÜM 140,00 m² DİR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 140,00 m²
Arsa Payı : 80/26421
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 85.409,90 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını
ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/215 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR