TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 2+1 daire icradan satılıktır (Hisse satışı)

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980995
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : ACARLAR MAH. / TURGUTLU
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4030 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,500 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 09:45
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2018/4030 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 295 Ada, 1 Parsel, ACARLAR Mahalle, 1.Kat 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı Mesken vasıflı 117/120 hisseli taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu parsel Acarlar mh, Güneş sokak ve Yıldız sokağın kesiştiği köşeye konumlanmıştır. Daire yaklaşık 90 m2 alana sahiptir. İlçenin yapılaşması büyük oranda tamamlamış bölgesinde bulunmaktadır. İmar durumu ili ilgili İzmir 2 nolu Kültür Varlıklarının Korumu Müdürlüğünden alınacağı bilgisi vardır. Taşınmazın bulunduğu bina 41-50 yıl arasında olduğu tahmin edilmektedir. Doğalgaz ile ısıtma vardır. Aynı katta bulunan 3 daireden Güneş sokağa cepheli olan dairedir ve 1 adet karanlık odası vardır. Daire, oda ve salonun birleştirilmesi sonucunda 2 oda, 1 salon ve ayrı mutfak şeklindedir. Daire iç kapıları basit ahşap kapılardır. Dış doğramalar ise pvc çift camdır. Zeminler karo- parke üzerine halı ve laminat parke kaplanmış, ıslak hacimler fayans kaplıdır.
Kıymeti : 97.500,00 TL ( 117/120 hisseye isabet eden miktar)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4030 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019 İİK 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR