TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 156 m² daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048676
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 156
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/307 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT -İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/307 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 6. MINTIKA MAHALLESİ, 2216 ADA NO, 9 PARSELDE 74/9956 ARSA PAYLI A BLOK 2. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUT NİTELİĞİNDE KAYITLIDIR. PARSEL YÜZÖLÇÜM ALANI 7.881,00 M² DİR. TAŞINMAZ 6. MINTIKA MAHALLESİ ALGAN SOKAĞA CEPHELİDİR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ARA PARSEL KONUMUNDA OLUP DOĞU YÖNÜNDEN ALGAN SOKAK İLE DİĞER YÖNLERDEN KOMŞU PARSELLER İLE SINIRLI OLUP, YAMUK GEOMETRİK ŞEKLİNDE DÜZ BİR TOPOĞRAFİK YAPIYA SAHİPTİR. KONUM OLARAK IRLAMAZ ÇAYINA, TURGUTLU ÖZDİLEK AVM YE BETOYA PREFABRİK FABRİKASINA TURGUTLU İMAM HATİP LİSESİNE VE CAMİİNE YAKIN BİR KONUMDADIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ÜZERİNDE 2 KAT BODRUM + ZEMİN + 15 KAT OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 18 KATLI A VE B BLOK OLMAK ÜZERE 2 ADET BETONARME BİNA MEVCUTTUR. BİNALARIN -2 BODRUM KATINDA SIĞINAK VE TESİSAT BÖLÜMLERİ, -1 BODRUM KATI TÜM PARSELİ KAPSAMAKTA OLUP OTOPARK ALANI OLARAK KULLANILMAKTADIR. ZEMİN KATINA 2 ADET MESKEN VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜM İLE ORTAK KULLANIM ALANLARI MEVCUTTUR. ZEMİN ÜSTÜ 1-14 KATLARDA HER KATTA 4 ADET MESKEN KONUT VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜMLER YER ALMAKTADIR. BİNANIN SON KATI OLAN 15 KATINDA 4 ADET DUBLEKS MESKEN YAPI VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜM YER ALMAKTADIR. TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ HER BİR BLOKTA TOPLAM 62 MESKEN VASFINDA BAĞIMSIZ BÖLÜM OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 124 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM VE ORTAK ALANLAR YER ALMAKTADIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZA BLOK 2. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM OLUP, TAPUDA KONUT VASFIYLA KAYITLIDIR. TAŞINMAZ MESKEN AMAÇLI KULLANILAN BİR DAİREDİR. DAİRE 156 M² BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR. ŞEHİR MERKEZİNE UZAK BİR KONUMDADIR. TAŞINMAZIN ÜZERİNDE BULUNDUĞU PARSEL TURGUTLU BELEDİYESİNDEN ŞİFAHEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE Hmax serbest, Emsal=2,5 KONUT VE TİCARİ ALAN İMARLIDIR. TAŞINMAZIN OLDUĞU BÖLGEDE YAPILAŞMANIN DEVAM ETTİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR. DAİRENİN BULUNDUĞU BİNANIN İNŞAATINA 2015 YILINDA ALINAN YAPI RUHSATI İLE BAŞLANMIŞTIR. 2018 YILINDA ALINAN YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ İLE İNŞAATI TAMAMLANMIŞTIR. TAŞINMAZ YAKLAŞIK 1 YILLIK BİR BİNADIR. DAİRE 1 SALON 3 ODA 1 MUTFAK 1 WC 1 LAVABO VE 1 KORİDOR HACİMLERİ İLE ÖN VE ARKA CEPHEDE 2 ADET BALKON HACİMLERİNDEN OLUŞMAKTADIR. YATAK ODASI VE ÇOCUK ODASI İÇERİSİNDE AYRICA BANYO HACİMLERİNİN MEVCUT OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. DAİRE GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPIDIR. BANYO VE WC TABANLARI SERAMİK DUVARLARI FAYANS KAPLAMADIR. ODA SALON MUTFAK VE KORİDOR TABANLARI LAMİNANT KAPLAMADIR. İÇ ODA KAPILARI PANEL MOBİLYA KAPIDIR. İÇ ODA DUVARLARININ BİR BÖLÜMÜ DUVAR KAĞIDI KAPLAMA BİR BÖLÜMÜ DE ALÇI SIVA ÜSTÜ PLASTİK BOYALIDIR. TAVANLAR KARTONPİYERLİDİR. PENCERE DOĞRAMALARI ALÜMİNYUM DOĞRAMADIR. MUTFAK DOLABI HAZIR MUTFAK OLUP BANKOSU MERMERİTTİR. BALKON KORKULUKLARI KATLAMALI CAMDIR. DAİRE DOĞALGAZ İLE ISINMAKTA OLUP KOMBİ VE PETEKLERİ TAKILIDIR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BİNA ASANSÖRLÜDÜR. BİNANIN DIŞ CEPHESİ GİYDİRME CAMDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 156 m2
Arsa Payı : 74/9956
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT -İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/307 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu yayımlanacak satış ilanı İ.İ.K 127. Maddesi gereğince tebliğ hükmündedir. 07/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR