TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da 123 m² 3+1 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182130
Şehir : Manisa / Turgutlu
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YANKI 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1692 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:15
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/1692 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 1628 Ada, 5 Parsel, 5.MINTIKA Mahalle/Köy, 2.kat 6 nolu b.bölümde kayıtlı Mesken vasıflı Tam hisseli taşınmaz. Taşınmaz 5.Mıntıka mh. Av.Raşit Akan sokak no:10 adresindedir. Turgutlu Odak Tıp Merkezine ve Selvilitepe kavşağına yakın bir konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bina için 17/03/2016 tarihinde inşaat ruhsatı ve 13/10/2017 tarihinde yapı kullanma belgesi alınmıştır. Yaklaşık olarak 2 yıllık bir binadır. Betonarme karkas yapıda olup, 3b grubuna girmektedir. Mesken amaçlı kullanılmakta olup fiili haciz ve kıymet taktir tarihinde boş olduğu tespit edilmiştir. Net kullanma alanı 123 m2 dir. Giriş kapısı çelik kapı, 3 oda 1 salon, bir mutfak ve ıslak hacimlerden oluşmaktadır. Bir adet açık balkonu vardır, iç odaları beyaz hazır panel kapı, dış doğramaları renkli pvc doğrama çift camlıdır. Oda zeminleri laminant parke , mutfak, koridor, balkonlar seramik döşelidir. Islak hacimler dışındaki tüm hacimlerin duvarlarına alçı sıva üzerine boya yapılmıştır. Islak hacimlerin tamamı seramik kaplıdır. Kalorifer altyapısı döşeli, kombi ve petek takılı değildir. Apartman 'da doğalgaz kolon hattı çekilidir.

Yüzölçümü : 123 m2
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1692 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020 İİK 127.Madde gereği ilgililere tebligat yapılamaması halinde işbu ilan tebliğ hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR