TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Turgutlu'da 107 m2 daire icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036686
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : TURAN MAH. / TURGUTLU
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1930 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI TURGUTLU/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/1930 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 458 Ada, 16 Parsel, TURAN Mahalle/Köy, 2.kat 3 nolu b.bölümde kayıtlı Konut vasıflı Tam hisseli taşınmaz.Taşınmaz konum olarak Orhan Polat Yağcıoğlu İlköğretim Okuluna, İbrahimci camiine ve çatal çeşme parkına yakın bir konumdadır. Taşınmaz binanın 2.katında bulunmakta olup mesken amaçlı kullanılan bir dairedir. Taşınmaz Turan mahallesi Kumru sokak no:6 adresindedir. Taşınmaz 107 m2 büyüklüğündedir. Şehir merkezine yakın bir konumdadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel, Turgutlu belediyesinden şifahen alınan bilgilere göre bitişik 4 kat konut imarlıdır. Taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 3 yıllık bir binadır. Daire 1 salon , 3 oda , 1 mutfak, 1 wc , 1 lavabo ve 1 koridor hacimleri ile ön cephede 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Banyo ve wc tabanları seramik, duvarları fayans kaplamadır. Oda, salon, mutfak ve koridor tabanları laminant kaplamadır. İç oda kapıları mobilya panel kapıdır. Banyo ve wc kapıları pvc doğramadır. Oda duvarları alçı sıva üstü plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Pencere doğramaları beyaz pvc doğramadır mutfak dolabı hazır mutfak olup bankosu granittir. Balkon korkulukları katlanabilir cam balkon korkuluk olup tabanları seramik kaplamadır. Daire doğalgaz ile ısınmakta olup kombi ve petekleri takılıdır. Taşınmazın bulunduğu bina asansörsüzdür.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI 7.KAT İCRA SATIŞ ODASI TURGUTLU/MANİSA - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1930 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019 İİK 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR