SOMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Soma'da müştemilatlı 2 katlı bina mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SOMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925183
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : YAĞCILI MAH. / YAĞCILI
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 05.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
173926 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 09:30
Satış Yeri
:
Yazı İşleri Müdürlüğü - Adalet Sarayı SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Soma İlçe, 288 Parsel, YAĞCILI Mahalle/Köy, Taşınmaz arsa vasfında olup, imar planında üç katlı konut alanında kalmakta olup,parsel üzerinde yaklaşık taban alanı 76 m² yüzölçümünde iki katlı mesken bulunmaktadır. binanın dış cephesi sıval ve boyalı çatısı kiremit ile örtülüdür. birinci kat 2 oda bir salon mutfak, banyo tuvalet, antre ve balkondan oluşmaktadır.iç duvarlar sıvalıdır. tabanlar ahşap, atnre tabanı, banyo tuvalet tabanı ile duvarların bir kısmı seramik mutfak tabanı karo kaplıdır. dış kapı ve pencereler demir doğrama iç kapılar ahşap malzemedir. zemin kat ise 2 oda 1 s alon mutfak ve banyo tuvaletten oluşmaktadır. duvarlar sıvalı ve badanalı kapı ve pencere doğramaları demir mutfak tezgah ve dolabi mevcuttur. iki katlı binaya bitişik durumda yaklaşık 14 m² tek katlı depo olarak kullanılan müştemilat vardır.taşınmazın avulsunda yaklaşık 7 m² duvarları sıvalı çatısı eternit ile kaplı müştemilat mevcuttur.
Adresi : Yağcıllı Mah- Soma
Yüzölçümü : 544 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 Katlı konut alanında
Kıymeti : 173.926,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Yazı İşleri Müdürlüğü - Adalet Sarayı SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Soma İlçe, 42 Parsel, YAĞCILI Mahalle/Köy, Taşınmaz kargir dükkan niteliğinde 30 m²dir. Şehir imar planında bitişik nizam 3 katlı konut alanında ticari bölgede kalmaktadır. Duvarları sıvalı, boyalı, dış cephe demir doğrama ve ceamekan şeklinde, taban seramik kaplıdır.
Adresi : Yağcıllı Mah
Yüzölçümü : 30 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 Katlı konut alanında ticari bölgededir.
Kıymeti : 24.150,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yazı İşleri Müdürlüğü - Adalet Sarayı SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR