SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Soma'da dubleks mesken ve arsası icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889569
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KOZANLI MAH. / SOMA
: 88
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/639 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
222,034 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2017/639 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa ili, Soma ilçesi, Kozanlı Mah. Kepekli mevkii 107 ada 18 parselde kayıtlı 222,76 m2 yüzölçümlü dubleks bina ve arsası niteliğindeki taşınmaz Recep KAHRAMAN adına tam hisselidir. Taşınmaz şehir imar planında ayrık nizam 2 katlı %25 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerinde bulunan bina 2 katlı olup, Kozanlı Mah. Çağlayan Yapı Kooperatifi olarak bilinen mahalde bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Dubleks mesken olarak inşa edilmiştir. Dubleks meskenin yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni vardır. Dubleks meskenin yüzölçümü yapı kullanma izninde 88,00 m2 dir. Dubleks mesken zemin katta salon, mutfak, tuvalet, antre ve balkon, birinci katta 3 oda, banyo tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve badanalı, dış kapı ve pencere doğramaları renkli PVC, dış kapı çelik kapıdır. PVC dış pencere ve kapıların önünde demir korkuluklar mevcuttur. İç kapı doğramaları ahşap esaslı malzemedir. Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. Banyo tuvalet taban ve duvarları ile zemin seramik kaplıdır. Dubleks meskenin arsası duvarla çevrili olup, binanın bulunduğu site Soma-Bergama karayolu manzaralı ve karayoluna yakın bir konumdadır.
Adresi : Kozanlı Mah. No.29 Soma/MANİSA
Yüzölçümü : 222,76 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam 2 katlı %25 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 222.034,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/639 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR