SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 85 m² 2+1 kargir ev icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122562
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 29.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/411 ESAS
Muhammen Bedeli
:
144,394 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOMA
İCRA DAİRESİ
2017/411 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydına göre Manisa İli Soma İlçesi Kurtuluş mah 158 ada 12 parsel zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. 180 metrekare yüzölçümlü bahçeli kargir iki katlı ev taşınmaz üzerinde bulunan zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz 85 metrekaredir. 1 nolu kömürlük eklentisi olan. 10/20 arsa paylı taşınmaz borçlu adına tam hisselidir.. Kurtuluş mah özcan sokakta bulunan taşınmaz kuş uçusu olarak yaklaşık hükümet binasına 910 istasyon DDY ye 1630 metre Adliye saray ıla 260 metre mesafededir. bulunduğu bina atatürk caddesine , ortaokul ve spor salonuna öğretmen evine yakın bir konumdadır. binanın çevresinde yoğun bir yapılaşma mevcuttur., binanın dış cephesi sıvalı olup çatısı mevcuttur. bina elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.mesken 2 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet, antre ve balkondan oluşmaktadır. duvarlar sıvalı ve badanalı mesken giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları ahşap olarak yapılmıştır. dış kapı ve pencere doğramaları pvc dir , mutfak tezgah ve dolabı bulunmaktadır. tabanlar laminant parke kaplıdır. banyo ve tuvalet taban ve duvarlar seramik kaplıdır. meskende kalorifer petekleri bulunmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mah Özcan Sokak No 5 Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 10/20
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 144.394,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 01/02/2010 tarih yönetim planı beyanı 16/03/2017 tarih 1833 yev. nolu , ve 1 nolu eklenti kömürlük, ipotek ve muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/411 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR