SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Soma'da 75 m² daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128254
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/513 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
171,660 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 11:35
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 11:35
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2019/513 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Soma İlçe, 98 Ada, 55 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, HAZNEDAR DEĞİRMENİ Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre Manisa İli Soma İlçesi Kurtuluş Mahallesi Haznedar Değirmeni mevkii 98 ada 55 parsel 337,00 m2 yüzölçümünde arsa üzerinde bulunan birinci kat bağımsız bölüm no:1 olan 100/400 arsa paylı 75 metrekare mesken niteliğindeki taşınmazdır üçüncü şahıs adına tam hisselidir. pafta örneği ve krokisin zemine aynen uyduğu yüzölçümlerinde ve sınırlarında bir değişiklik olmadığı tespit edilmiştir. 13 Eylül Mahallesi Dalya Sokakta bulunmakta olup kuş uçuşu olarak yaklaşık Adnan Menderes Caddesine 45m.,Fatih Camiine 70m., ve Hükümet Binasına 1350 m. mesafededir. üzerinde zemin katı otopark üzerine 2 katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı teras şeklindedir. 1 nolu meskenin 2017/404 tarih ve sayılı yapı ruhsatı ile 2018/181 tarih sayılı yapı kullanma izni bulunmaktadır. Mesken belediyesindeki ruhsat dosyasında bulunan mimari projeden 75,00 m2 olduğu anlaşılmıştır.


1 nolu meskenin bulunduğu binanın ve meskenin giriş kapıları kapalı ve mesken içinde oturan olmadığından müdürlükçe çağrılan çilingir vasıtasıyla bina ve 1 nolu mesken kapısı açtırılmıştır.
1 nolu mesken 2 oda 1 salon mutfak banyo- tuvalet hol ve balkonlardan oluşmaktadır. İç duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları ahşap, dış kapı ve pencere doğramaları pvcdir. Oda tabanları ve mutfak tabanları laminant parke,balkon tabanları ile banyo - tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgâh ve dolapları bulunmaktadır. Meskende kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Mesken elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : 13 Eylül Mah. Dalyan Sokak Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 100/400
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı şehir imar planında bir kısmı ayrık nizam2 katlı %40 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 171.660,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 02/03/2018 tarih yönetim planı beyanı ipotek ve muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/513 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR