SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 3+1 daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090697
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : NAMAZGAH MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/458 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,710 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOMA
İCRA DAİRESİ
2019/458 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Soma İlçesi, Namazgah Mah. Bezirgan Yokuşu mevkii 464 ada 1 parsel 4.133,00 m2 yüzölçümündeki arsa üzerinde bulunan A-B-C-D-E-F-G-H bloklu birer zemin ve dörder normal katlı doksan daireli kargir apartmanda bulunan G blok 1. kat 1/90 arsa paylı 4 nolu bağımsız bölüm mesken (eklentisi 4 nolu kömürlük)niteliğindeki taşınmaz şehir imar planında bir kısmı ayrık nizam 5 katlı ve bir kısmı bitişik nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz halihazırda 3 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. 4 nolu mesken yaklaşık 104,00 m2.dir. Meskenin bulunduğu 5 katlı betonarme binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Balkonların korkulukları mevcuttur. Meskenin duvarları sıvalı ve boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları ahşap, dış pencere doğramaları PVC doğramadan imal edilmiştir. Banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik, salon oda mutfak ve antre tabanları laminant parke kaplıdır. Mutfak tezgah ve dolabı mevcuttur. Mesken su kanalizasyon ve elektrik gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta olup, ısınma kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Hamidiye Mah. Mümtaz Baş Cad. Soma/MANİSA
Yüzölçümü : 104,00 m2
Arsa Payı : 1/90
İmar Durumu : Şehir imar planında bir kısmı ayrık nizam 5 katlı ve bir kısmı bitişik nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 135.710,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) KDV Kanununun 17. Maddesinin 4. Fıkrası gereğince KDV muaf tutulacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/458 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR