SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 3+1 daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063439
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Jeotermal
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/381 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
141,346 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOMA
İCRA DAİRESİ


2019/381 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre Manisa İli Soma İlçesi Kurtuluş Mahatatürk mevkii 614 ada 1 parsel D Blok 19 nolu bağımsız bölüm taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Tapu kaydı ve pafta örneği ile krokisinin zemine aynen uyduğu yüzölçümlerinde ve sınırlarındabir değişikliğik olmadığı tespit edilmiştir.1783,00 metrekare yüzölçümündeki arsa üzerindeki D Blok üçüncü kat bağımsız bölüm no 19 eklentisi 19 nolu kömürlük olan taşınmazdır. Atatürk caddesi ile Alev sokağın kesişme noktasında bulunmaktadır.kuş uçuşu olarak istasyon mahallesi DDY istasyonuna 1000 metre,Hükümet binasına 1530 metre E.L.İ şletme müdürlüğüne 350 metre mesafededir . D blok kapı no 1/ D olan bunanın son katında (üçüncü katında ) bulunmaktadır.,Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. bina giriş kapısı demir doğrama ve boyalıdır 3 oda 1 salon , mutafak tuvalet . bonyo antre ve balkondan oluşmaktadır. duvarlar sıvalı ve badanalıdır. mesken griş kapısı çelik kapı , iç kapı doğramaları ahşap , dış kapı ve pencere doğramaları pvc lidir. mutafak tezgah ve dolapları mevcuttur. banyo tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır. antre ve mutfak tabanı seramik oda tabanları laminant parkekaplıdır. kalorifer petekleri bulunmaktadır. meskenin bulunduğu blokta ısınma soma bölgesel ısıtma sistemi ile olmaktadır. bina elektirik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Atatürk Caddesi İleAlev Sokak Kesişme Noktasında Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 4/292
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzıBİTİŞİK NİZAM 5 KATLI KONUT OLANINDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 141.346,92 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler :28/10/1997 tarih 1717 yevmiye nolu yönetim planı beyanı vardır,
19 nolu kömürlük eklentisi vardır. 03/09/2019 tarih 6356 yevmiye nolu aile konutudur şerhi , muhtelif dairelerinhaczi vardır
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/381 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR