SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 3+1 daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983202
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/188 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
22,092 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2018/188 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Soma İlçesi, Kurtuluş Mah. 1108 Ada, 13 Parsel, 362,30 m2 yüzölçümündeki arsa üzerinde bulunan binadaki 56/362 arsa paylı birinci kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindeki (eklentisi 3 nolu kömürlük) taşınmaz. Parselin çevresinde yoğun bir yapılaşma mevcut olup, alışveriş merkezi, düğün salonu ve Atatürk caddesine yakın bir konumda bulunmaktadır. Bina elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina çevresi yollar parke taş ile kaplanmıştır. Binanın yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni vardır. Mesken üç katlı binanın birinci katında bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı, ve boyalı olup bodrum bulunmaktadır. Binada ısınma merkezi kalorifer sistemi ile olmaktadır. Mesken 150,00 m2 yüzölçümünde olup, 3 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet antre ve balkondan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve badanalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, dış kapı ve pencere doğramaları PVC'dir. Salon oda ve antre tabanları laminant parke, mutfak tabanı ile banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur.
Adresi : Kurtuluş Mah. Adaş Sok. Pembe Köşk Apt. C Blok No:8 Soma/Manisa
Yüzölçümü : 150,00 m2
Arsa Payı : 56/362
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 220.092,82 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- 21/03/2019 tarihli ve 30721 sayılı resmi gazetede yayınlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı kararı gereğince KDV oranının %8 olarak uygulanmasına,
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/188 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR