SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 3+1 daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926748
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/433 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
151004 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2018/433 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Soma İlçe, 443 Ada, 23 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, ÇALTILIK Mevkii, A BLOK 8 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm.1416 metrekare arsa üzerinde bulunan A, B ,C bloklu , birer zemin dörder normal katlı onardan 30 daireli kargir apartmanda bulunan A blok 3 kat 8 nolu bağımsız bölüm No 8 olan mesken (eklentisi 8 nolu kömürlük olan ) borçlu adına tam hisseli taşınmazdır. Kurtuluş mah (Hürriyet mah) Ağar sokak ile özoruç sokağın kesişme noktasında bulunmaktadır. süpermarkete ve saeş sosyal site olarak bilinen tesislere Hüseyin Özkılınç cadesine,ve Cumhuriyet ilköğretim okuluna yakın bir konumdadır. çevresinde yoğun bir yapılaşma mevcuttur.
3 oda 1 salon, mutfak , banyo,tuvalet, antre,ve bakonlardan oluşmaktadır. duvarlar sıvalı ve badanalı, taban kaplamaları plastik esaslı malzeme ile kapatılmış banyo-tuvavet taban ve duvarları seramik kaplıdır.duvar ve tavada süslemeler mevcuttur., giriş kapısı çelik , iç kapı ve doğramaları ahşap, dış kapı ve pencere doğramaları pvc dir, mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. merkezi sistem ısınma tesisatı bulunmaktadır .mesken elektrik , su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır
Adresi : Kurtuluş Mah, Ağar Sokak İle Özoruç Sakağın Kesişme Noktası Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 5 katı% 40 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 151.004,80 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 20/04/1987 yönetim planı, 3009932 ek 8 nolu kömürlük eklentisi ipotek ve muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/433 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR