SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 2+1 daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040493
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SOMA
Oda Sayısı : 2+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/423 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
179,548 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 11:45
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2019/423 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre Manisa İl, Soma İlçe, 1234 Ada, 61 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, ÇALTILIK Mevkii, 1 Nolu Bağımsız bağımsız bölüm taşınmaz borçlu adına tam hisselidir.. Kuş uçuşu olarak yaklaşık Atatürk Caddesine 180, metre, DDY İstasyonuna 1000 metre,ELİ müessese binasına 640 Metre mesafededir. taşınmazın yaklaşık bürüt 97,54 metrekare yüzölçümündedir. 2 oda ,salon,mutfak , banyo tuvalet , antre ve balkondan oluşmaktadır. iç duvarlar sıvalı ve badanalıdır., ada tabanları Laminant parke, mutfak , balkon tabanı ile banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.iç kapı doğramaları ahşap, pres kapı,dış kapı ve pencere doğramaları pvc, mesken giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır. mutafak tezgah ve dolapları bulunmamaktadır. kalorifer tesisatı döşenmeştir. meskenin bulunduğu binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. bianın altında otopark bulunmaktadır. bmeskenin bulunduğu bina elektirik su ve kanalizasyon hizmetlerinden yararlanmaktadır. binanın önündeki ol kaplaması yoktur. 1 nolu meskenin bulunduğu garaj +2 katlı binanın çevresinde eryek bir konut yapılaşması bulunmaktadır.
Adresi : Kurtuluş Mah Evrim Sok Soma / MANİSA
Yüzölçümü : 97,54 m2
Arsa Payı : 80/480
İmar Durumu : imar planında ayrık nizam2 kat ve % 40 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 179.548,63 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek , muhtelif dairelerin haczive 18/12/2017 tarih 8829 yevmiye nolu yönetim planı 17/11/2017 beyanı bulunmaktadır
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/423 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR