SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Soma'da 167 m² kargir ev icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027459
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : NİHAT DANIŞMAN MAH. / SOMA
: 167
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/806 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,447 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOMA
İCRA DAİRESİ
2018/806 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Soma İlçesi, 409 Ada, 31 Parsel, Kurtuluş Mah. Çimen Sokak Mevkii, 167,00 m2 niteliği bahçeli iki katlı kargir ev olan taşınmaz üzerinde 4 katlı bina bulunmaktadır. 409 ada 31 parsel üzerinde bulunan binanın çevresinde yoğun bir yapılaşma mevcut olup kuşuçuşu olarak yaklaşık Gaziosmapaşa caddesine 90 m. Atatürk caddesi üzerinde bulunan beşyol mevkiine 165 m. Ulucamiye 190 m. Hükümet ve Belediye yönündeki kavşağa 405 m. mesafededir. Zemin üstü 3. kat meskenin giriş kapısı ahşap olup 2 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet antre ve balkonlardan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve boyalı iç kapı doğramaları ahşap, banyo tuvalet kapısı ile dış kapı ve pencere doğramaları PVC'dir. Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. Tabanları seramik ve laminant parke olup, banyo tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Zemin üstü 2. kat meskenin giriş kapısı ahşap olup 2 oda 1 salon, mutfak banyo tuvalet antre ve balkonlardan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve boyalı iç kapı doğramaları ahşap, banyo tuvalet kapısı ile dış kapı ve pencere doğramaları PVC'dir. Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. Tabanlar laminant parke olup, banyo tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Zemin üstü 1. kat meskeninin giriş kapısı çelik kapı olup, 2 oda 1 salon mutfak banyo tuvalet antre ve balkonlardan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve boyalı, iç kapı doğramaları amerikan pres kapı, dış kapı pencere doğramaları PVC'dir. Mutfak tezgah ve dolapları mevcuttur. Tabanlar laminant parke olup, banyo tuvalet dolapları seramik kaplıdır. Zemin kat kapısı çelik kapıdır. Binada ısınma kalorifer sistemi ile sağlanmakta olup, bina su elektrik ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Zeminkattan arka bahçeye çıkış bulunmaktadır.
Adresi : Nihat Danışman Mah. Ege Sok. No:19 Soma/Manisa
Yüzölçümü : 167,00 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 katlı konut+ticaret bölgesinde kalmaktadır.
Kıymeti : 130.447,60 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/806 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR