SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Soma'da 120 m² daire icradan satılıktır

SOMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131871
Şehir : Manisa / Soma
Semt-Mahalle : TURGUTALP MAH. / TURGUTALP
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SOMA KURTULUŞ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1208 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,301 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SOMA İCRA DAİRESİ
2019/1208 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Soma İlçesi, Turgutalp Mah. Ilıca mevkii, 3591 parsel 533,31 m2 yüzölçümündeki arsa üzerindeki birinci kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz. 3591 parsel üzerinde bulunan zemin kat otopark üstü 3 katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı boyalı, dış cephe kaplmsı bulunmaktadır. Çatı örtüsü bulunmaktadır. Ana binanın giriş kapısı ferforje kapı olarak yapılmıştır. Belediye imar ve şehircilik müdürlüğündeki ruhsat dosyasındaki içindeki bilgilerden 3591 parsel üzerindeki binanın 2017/205 tarih ve sayılı yapı ruhsatı ile 2018/170 tarih ve sayılı yapı kullanma izni bulunmaktadır. 2 nolu mesken 120,00 m2 yüzölçümündedir. Mesken 2 oda 1 salon, mutfak banyo tuvalet antre ebeveyn banyosu ve 2 balkondan oluşmaktadır. İç duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Oda tabanları laminant parke, mutfak tabanı ile banyo, tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Bina giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap pres kapıdır. Mesken giriş kapısı kilitli olduğundan ve içeride oturan olmadığından çilingir vasıtasıyla giriş kapısı açılarak mesken gezilmiştir. Daha sonra çilingir tarafından yeni kilit takılarak mesken kapısı kilitlenmiştir. Mutfak tezgah ve dolapları bulunmaktadır. Dış kapı ve pencere doğramaları PVC doğramadır. Meskende kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Binanın altı otopark olarak düzenlenmiştir. 2 nolu meskenin bulunduğu bina elektrik su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Turgutalp Mah. Yunus Emre Sok. No:3 Soma/Manisa
Yüzölçümü : 120,00 m2
Arsa Payı : 2/18
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 160.301,33 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Düğün ve Nikah Salonu - Kurtuluş Mah. Fatih Cad. No:30 SOMA / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1208 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR