SELENDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Selendi'de natamam mesken icradan satılıktır

SELENDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890807
Şehir : Manisa / Selendi
Yayınlandığı Gazeteler

MANİSA''DA DENGE 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/143 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
154,400 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Selendi Hükümet Konağı Otoparkı - Selendi / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SELENDİ İCRA DAİRESİ
2017/143 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli; Özellikleri :
Satışına karar verilen Manisa İli, Selendi İlçesi, Kurtuluş Mah., 62 ada, 19 parsel sayılı tapuda bahçeli ahşap ev niteliğindeki taşınmazın bilirkiişi raporun; "Arsa üzerinde taban alanı 8 x 10 m ebatlarında 80m² inşaat alanına sahip zemin katı depo üzeri iki oda bir salon evin kapı pencereleri takılmamış olup kaba sıvası yapılı inşaat şeklinde yapının üzeri ahşap çatı kiremit örtülüdür. Taşınmaz belediye alt yapı hizmetlerinden yararlana bilecek konumda olup ulaşımı kolaydır. Kıymet taktiri yapılan taşınmazın dosyada mevcut imar durumu parselde kısmen yola terk ve kısmen park yeşil alan olarak görülmekte, imar izni yoktur. Söz konusu parselin bulunduğu alanda 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Maddesi ( parselasyon)uygulanmamış olup kadastro parseli şeklindedir.
Adresi : Kurtuluş Mah. Ergenekon Sk. No: 39/A Selendi / MANİSA
Yüzölçümü : 2.640 m² Arsa Payı: Tam İmar Durumu: İmar İzni Yoktur
Kıymeti : 154.400,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Selendi Hükümet Konağı Otoparkı - Selendi / MANİSA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR